„Věděli jsme, že půjde o těžké utkání, ale zvládli jsme ho a jsme nyní velmi šťastní. Rozhodlo to, že jsme nedělali chyby a dodržovali systém, který dobře fungoval,“ komentoval vítěznou premiéru na lavičce Aera trenér Marcin Kryś.

O osudu prvního setu rozhodla až koncovka. V ní byli šťastnější hosté, kteří jej ovládli 26:24. Druhá sada se už výrazně lépe vydařila Středočechům (17:25). Také ve třetí brzy odskočili na tříbodový rozdíl, který si po celou dobu udržovali a v koncovce ještě navýšili. Domácím nelze upřít bojovnost, nervozity se však nezbavili – 19:25.

Mol cup, 1. kolo: Sokol Libiš - FC Sellier & Bellot Vlašim (1:9), hráno 17. srpna 2022.
Z hattricku Jánského nebylo nic, Libiš ve druhém poločase zkolabovala

„Skvělé vítězství. Hráli jsme trpělivě, co jsme si řekli. Jsem moc rád za celý tým. Vždyť šlo o malé derby,“ řekl k výhře kapitán Aera Matyáš Démar, který se při oslavě zisku 24. bodu ve druhém setu nešťastně zranil.

O poznání lepší vzpomínku si na utkání odneslo libero vítězů Matyáš Ježek. Olympijským vítězem z Londýna Davidem Svobodou byl vyhlášen na základě hlasování v aplikaci SmartVolley hráčem utkání.

VK Lvi Praha – Aero Odolena Voda 0:3 (-24, -17, -19)

Rozhodčí: Kovář, Grabovský. Diváci: 510.

Lvi: Janouch, Kriško, Smith, Todua, Tibitanzl, Schouten, libero Moník (Pliasetskyi, Krča, McCarthy, Čech)

Aero: Démar, Horák, Svoboda, Šulc, Hladík, Carmody, libero Ježek (Chancy, Chevalier, Toman)