„Chtěli jsme Budějovice zatlačit servisem, což se nám nepodařilo. Byly lepší ve všech činnostech, budeme se muset soustředit na jiné týmy než Budějovice,“ smiřoval se s porážkou nahrávač Odolky Martin Licek.

Utkání i přes snaživý výkon Středočechů nic nezměnilo na skutečnosti, že Jihostroj neztratil v aktuálním ročníku ještě ani set.
Maximem hostů byla vyrovnaná koncovka druhého dějství. V rozhodujících chvílích ovšem Jihočeši vytáhli svou excelentní zbraň – bloky. Tečku za setem pak udělali parádním esem.

„Snažili jsme se být konkurenceschopní, ale bohužel kvality jsou někde jinde. Z naší strany přišlo mnoho chyb, ale to patří k tomu, protože s takovým družstvem hrát je velmi těžké. Snažili jsme se i riskovat, ale nešlo nám to,“ rekapituloval porážku kapitán Aera Marek Mikula.

Mělník se chystá na Galavečer bojových sportů
Mělnicko uvidí Galavečer bojových sportů. Už potřetíŽe jsou Budějovice soupeřem nad momentální síly Odolky, přiznal i trenér Jiří Vojík. „Pro nás jsou důležité zápasy s týmy, které jsou kolem nás,“ řekl.

Jeden takový čeká jeho svěřence už v sobotu, představí se v Benátkách nad Jizerou, které posbíraly zatím pouze o dva body víc.

Chopí se tedy Odolka příležitosti na odpoutání ode dna?

„Šance je v každém utkání a proti týmům okolo nás pochopitelně větší než u soupeřů z popředí,“ věří trenér Vojík v utnutí černé série. Vedle ne úplně nejlehčího úvodního vylosování připisuje předešlé nezdary i absenci univerzála Martina Hladíka.

Účastník nedávné univerziády má za sebou operaci kolena. „Pokud chybí nejúdernější smečař, je to samozřejmě velká ztráta. O to víc se
musíme snažit nahradit jeho i druhého smečaře Ćosiće, který nesplnil naše očekávání.“

Navzdory už nabrané bodové ztrátě Jiří Vojík nadále očekává vyrovnanou podobu tabulky od čtvrtého místa dolů, a tedy otevřenou šanci na splnění cíle v podobě účasti v play-off. „Všichni u nás už něco podobného zažili. Někdy se to prostě stane,“ snaží se trenér Odolky nedělat z výsledkové krize dramatické závěry. „Samozřejmě to není ideální a bylo by lepší, kdybychom měli tři nebo šest bodů. Ale budeme nadále bojovat a rvát se,“ dodává jedním dechem.

Nelahozeves v derby porazila Vojkovice, tři body Dynamu vystřelil Kobera.
Kam za fotbalem: Veltrusy prověří Mlékojedy