„Chtěli jsme Budějovice zatlačit servisem, což se nám nepodařilo. Byly lepší ve všech činnostech, budeme se muset soustředit na jiné týmy než Budějovice,“ smiřoval se s porážkou nahrávač Odolky Martin Licek.

Utkání i přes snaživý výkon Středočechů nic nezměnilo na skutečnosti, že Jihostroj neztratil v aktuálním ročníku ještě ani set.
Maximem hostů byla vyrovnaná koncovka druhého dějství. V rozhodujících chvílích ovšem Jihočeši vytáhli svou excelentní zbraň – bloky. Tečku za setem pak udělali parádním esem.

„Snažili jsme se být konkurenceschopní, ale bohužel kvality jsou někde jinde. Z naší strany přišlo mnoho chyb, ale to patří k tomu, protože s takovým družstvem hrát je velmi těžké. Snažili jsme se i riskovat, ale nešlo nám to,“ rekapituloval porážku kapitán Aera Marek Mikula.Že jsou Budějovice soupeřem nad momentální síly Odolky, přiznal i trenér Jiří Vojík. „Pro nás jsou důležité zápasy s týmy, které jsou kolem nás,“ řekl.

Jeden takový čeká jeho svěřence už v sobotu, představí se v Benátkách nad Jizerou, které posbíraly zatím pouze o dva body víc.

Chopí se tedy Odolka příležitosti na odpoutání ode dna?

„Šance je v každém utkání a proti týmům okolo nás pochopitelně větší než u soupeřů z popředí,“ věří trenér Vojík v utnutí černé série. Vedle ne úplně nejlehčího úvodního vylosování připisuje předešlé nezdary i absenci univerzála Martina Hladíka.

Účastník nedávné univerziády má za sebou operaci kolena. „Pokud chybí nejúdernější smečař, je to samozřejmě velká ztráta. O to víc se
musíme snažit nahradit jeho i druhého smečaře Ćosiće, který nesplnil naše očekávání.“

Navzdory už nabrané bodové ztrátě Jiří Vojík nadále očekává vyrovnanou podobu tabulky od čtvrtého místa dolů, a tedy otevřenou šanci na splnění cíle v podobě účasti v play-off. „Všichni u nás už něco podobného zažili. Někdy se to prostě stane,“ snaží se trenér Odolky nedělat z výsledkové krize dramatické závěry. „Samozřejmě to není ideální a bylo by lepší, kdybychom měli tři nebo šest bodů. Ale budeme nadále bojovat a rvát se,“ dodává jedním dechem.