„Dneska to bylo spíše vybojované než nějaký pěkný volejbal ke koukání, ale o to důležitější,“ zhodnotil utkání kapitán Aera Martin Hladík. „Věděli jsme, že pokud bychom to dneska nezvládli, tak by to vítězství nad Libercem tak trochu ztratilo na významu. Ale to se naštěstí nestalo, zvládli jsme to za tři body a zítra můžeme jet s čistou hlavou do Varů porvat se o další výhru,“

Aero vykročilo proti soupeři ze dna tabulky pro výhru od samého začátku. Velmi rychle vedlo 6:1 a náskok už nepustilo. Hosté se ve druhém setu ujali vedení 3:0, později dokonce 8:3. Domácí však od stavu 10:14 ztratili jen tři míče a otočil na 23:17, což sehrálo klíčovou roli.

Blízko zdramatizování duelu byla Fatra v sadě číslo tři. Hosté na začátku vedli o tři body, ke konci napínavého setu postupně nevyužili pět setbolů. To domácím po obratu stačil na ukončení zápasu druhý pokus a přímý bod z podání, jehož autorem byl Lukáš Demar.

„Čekali jsme těžký zápas po utkání s Libercem. Od druhého setu se to potvrdilo. Po jasně vyhraném prvním jsme si mysleli, že to půjde samo, což nejde nikdy. Cením si uhrané koncovky třetího setu, ale do příštích zápasů, kterých nás čeká teď hodně, se musíme jednoznačně zlepšit,“ shrnul zápas trenér vítězů Martin Kop.

Aero Odolena Voda – VSC Fatra Zlín 3:0
Sety: -16, –20, -29.
Body: L. Demar 17, Hladík 14, Vanags 8, Holubec 8 – Adamec 23, Čech 10, Kozák 6.