Zápas 19. kola divize mezi domácími Kralupy a hostujícím Sokolovem sliboval zajímavou podívanou. Ambicí domácích bylo tříbodové vítězství, které by je udrželo ve hře o play-up, zatímco hosté tajně pomýšleli na jakýkoliv bodový zisk, jenž by jim pomohl ze sestupového pásma, ve kterém jsou jednou nohou namočeni. Přestože souboje papírového favorita a outsidera bývají ošemetné, smečka domácích vlků nepřipustila drama a dominovala v poměru 15:5.

Úvodní pětiminutovka vzájemného poznávání a nesmělých útočných pokusů z obou stran vzala rychlé za své. Bezgólový stav utnul v 7. minutě domácí Řehák, jehož dalekonosný projektil nemilosrdně vymetl horní roh hostující branky. Tam uklízečka po zápase nemusela - bylo vymeteno a domácí útočník prokázal, že na krásné góly má v tento sezoně až nebezpečný patent.

Druhou branku přidal nejproduktivnější hráč mužstva Hájek, který zakončil efektivní souhru s Krahulcem. Třetí gól, který stvrdil herní převahu domácích, zaznamenal v oslabení zaskakující kapitán Jan Suk. Publikum v hledišti odměnilo ne tak častý kousek mohutným potleskem. O čisté konto brankáře Blaha připravila střela hostujícího Moslera. Bývalý prvoligový střelec si zřejmě uvědomil hodnotu rady “když nevíš, tak vystřel” a díky dobré cloně svého spoluhráče propálil domácí obranný blok.

Adam Knobloch v dresu Interobalu Plzeň
Talent Knobloch je po návratu domů spokojený, na prvním místě má futsal

Od druhé hrací části nešlo takřka přehlédnout nešvar, který oba týmy doprovázel po zbytek zápasu - častá vyloučení. To však předbíháme. Čtvrtou branku domácích přidal Řehák, jenž využil přihrávku Suka. O necelou minutu později přidal pátý gól Hájek a domácí tak měli hned dva dvougólové střelce. Vhozenou rukavici svých střeleckých kolegů chrabře zvedl Suk, který rovněž skóroval podruhé v zápase.

Za hosty korigovali Tesař a Mosler, kteří využili nabídnuté přesilové hry, včetně situace pět na tři. Právě dvojnásobné oslabení domácích bylo výsledkem několika přestupků, které rozhodčí nemilostivě trestali. Nedisciplinovanost domácích byla jediným minusem, který srážel jejich hru. Co je naopak zdobilo, to byla produktivita střelby - sedmý gól domácích přidal Petr Husťák a skóre druhé třetiny uzavřel proměněným trestným střílením Matyáš Metoděj Krahulec. Sečteno podtrženo, po čtyřiceti minutách domácí vedli 8:3.

Diváci, kteří přišli až na třetí herní část, neudělali chybu. Na jejím začátku byli svědky sokolovského nadechnutí, kdy hostující Hoch zužitkoval dvě přesilové hry a snížil 8:5, ovšem poté byl na hřišti k vidění pouze jeden tým.

Jeden z extrémních rekordů vytvořil v Pelhřimově Josef Šálek z Písku, který dokázal uběhnout bosý a svlečený do půli těla půlmaraton.
Od antiperlí k Jágrovi. Nahlédněte pod pokličku sportovních rekordů a kuriozit

Domácí Vlci přeřadili na vyšší rychlostní stupeň - Husťák zkraje 9. minuty třetí třetiny využil přesilovku a na tento gól o necelých čtyřicet vteřin později navázal další přesilovkovou brankou Kristián Malík. Hráč s číslem deset tak stylově vstřelil desátou branku domácích. Střelecká potence domácích se však nezastavila, naopak. S chutí hrající Husťák dovršil ve 12. minutě třetí třetiny hattrick, když suverénním způsobem proměnil trestné střílení. Osmnáct vteřin ve 13. minutě přineslo další dvě branky domácích, když nedisciplinovanost a fauly soupeře potrestali Michálek a Urban.

Urban vůbec dostál své roli playmakera - tvůrce hry - když v zápase zapsal celkem tři asistence. Poslední dvě branky domácích, které vstřelili Husťák a Carvan, stvrdily suverénní výhru domácí v poměru 15:5. 

Z hokejového utkání Krajské ligy Kolín B - Žebrák (3:5)
Krajská liga: Rakovník padl s posledním Žebrákem, Černošice potvrdily roli lídra

Vysoká efektivita střelby - více než 36 procent - pět přesilovkových gólů, produktivita všech hráčů v poli a kvalitní výkon brankáře Blaha, to byly klíče k vítězství domácích. Získané tři body je stále drží ve hře o play-up Národní ligy. Základní část míří do svého finále a před kralupskými florbalisty jsou poslední tři utkání. K tomu dalšímu vyrazí tým trenéra Svobody nadcházející sobotu na hřiště litvínovských Bivojů.

Autor: FILIP JANOUCH