Chrudim - Běží druhá minuta druhého poločasu. Milan Bouška ránou z přímého kopu vyrovnává stav na 1:1. Premiérový gól Mělníka v nejvyšší futsalové soutěži je na světě!

Soupeř, úřadující mistr z Chrudimi, na svou první trefu v novém ročníku dřel bezmála celý úvodní poločas. Bratři Marešové, Mikan, zkušený Vladyka a další obléhali hostující branku a zasypávali brankáře Saibta střelami z každé pozice. Bez efektu. Nejednou zradil i kluzký povrch hracího koberce na zimním stadionu. Jedinou mezeru v defenzivní taktice soupeře našel až Vladyka. Střelecké pokusy Mělníka by se daly spočítat na prstech jedné ruky.

„Kluci dodržovali taktiku. Chrudim měla prakticky jen jednu šanci. V závěru přišlo po chybné rozehrávce poprvé nezdvojení protihráče a byl z toho gól,“ viděl z tribuny úvodní dějství manažer hostí Pavel Šuba. Ten si z minulé sezony přenesl ještě do dvou utkání zákaz vstupu na hráčskou lavičku.

Zkušené domácí borce Bouškovo vyrovnání krátce po změně stran nerozhodilo. Naopak „přiložili pod kotel“ a za necelou minutu už znovu vedli. „Po šťastném vyrovnání si asi hráči mysleli, že mohou hrát rovnocennou partii. Začali jsme špatně bránit a domácí okamžitě trestali.“

Nejnebezpečnější hráč hostí Trutnovský sice ještě napálil tyč, domácí ale i po prostřídání složení čtyřek hráli v pohodě a skóre narůstalo. Zmírnit ho mohl ještě dvakrát Trutnovský. Ani jeden ze samostatných nájezdů ale nedotáhl. Naopak při některých ukázkových kombinacích chrudimských futsalistů stálo na straně hostů štěstí.

„Za stavu 3:1 už jsme hru trochu otevřeli. V závěru jsme se ještě dvakrát nevrátili. Všech pět gólů jsme dostali ze středu hřiště, kde nebyl zdvojený hráč,“ pojmenoval hlavní problém hostí Pavel Šuba. Mrzelo ho především to, že hráči ve druhém poločase několikrát zanevřeli na hlavní taktiku. Na bratry Mareše měla nastupovat Bouškova čtyřka a na Rešetárovu zase Vokounova.

„Samozřejmě nemůžeme hrát s Chrudimí vyrovnaný zápas nahoru – dolu. Chrudim pro nás momentálně není soupeř, my se budeme rvát o body s Kladnem či Mýtem. Celkově jsme si neudělali ostudu. Na to, že chybělo hodně hráčů, nebyla hra špatná,“ dodal.

Na prvoligový start si musí počkat

Byl asi nejsmutnějším mužem na chrudimském zimním stadionu. Mělnický brankář Daniel Hnízdil měl být v základní sestavě, ale poslední střela středečního tréninku mu otočila zápěstí tak nešťastně, že ho zranění nakonec posadilo jen mezi diváky.

„Dělal jsem možný i nemožný. Po návštěvě doktora Soukupa to chvíli vypadalo, že to půjde. V den utkání už ale bylo jasné, že ne. Takovou dobu čekám na ligu, mám být v základu a pak tohle,“ popsal svou malou sportovní tragédii gólman.

Jeho náhradník, daleko méně zkušený Radek Saibt, si na nedostatek práce nestěžoval. Nebyla minuta, aby nemusel čelit střele. „Byl vynikající,“ vyzdvihl jeho výkon manažer Šuba. Toho v premiéře příjemně překvapil ještě útočník Jiří Trutnovský. Jeho dobrému výkonu ve druhé půli chybělo pouze gólové zakončení.

Era-Pack Chrudim – Olympik Mělník 5:1 (1:0)

Branky: 22. a 30. Mikan, 18. Vladyka, 36. R. Mareš, 40. Rešetár – 22. Bouška. Rozhodčí: Kincl, Linhart. Hráno bez karet. Diváci: 180. Mělník: Saibt – Vokoun, Spal, Bouška, Trutnovský, Pokorný, Remenec, Stejskal, Fiala (Duník, Jurčovský, Gabčo). Trenér Martin Churáček. Chrudim: Meller – Hlouš, Kroulik, Sluka, Roman Mareš, Popelka, Kopecký, Vladyka, Mikan, Formánek, Rešetár, Michal Mareš. Trenér Ota Stejskal.