Pět zápasů, pět vítězství. Čekal jste tak famózní vstup do soutěže?
Také minulou sezonu jsme poprvé ztratili až v devátém kole, takže nic nového nezažíváme. Obavy jsem měl jen z prvního zápasu v Turnově,který se podařil, a pak už bylo naší povinností bodovat. Abych řekl pravdu, tak kdy jindy soupeře přehrát, než na začátku soutěže. Jako jediní z druhé ligy máme za sebou stejnou přípravu jako prvoligové týmy.

Proti Litoměřicím se vám už tradičně daří. Tentokrát se ale gólostroj rozjel až po přestávce…
Ano, Litoměřice patří mezi soupeře, na které umíme. Moc nebrání a chtějí hrát. A to nám vyhovuje. Góly jsme sice začali dávat až po přestávce a všechny byly ukázkové, ale já byl daleko spokojenější v první půli. To jsme perfektně a aktivně bránili, vypracovali si několik šancí, dali krásný gól z autu, a co je nejcennější – soupeře nepustili do vyložené šance. To o druhé půli nemůžu vůbec říct, klidně mohla skončit 5:5.

Existuje vůbec v soutěži někdo, kdo by vás mohl zastavit?
Zastavit nás může osm celků. Soutěž je opravdu hodně vyrovnaná. Zatím se nám po všech stránkách daří a jdeme utkání od utkání. Na každého se připravíme, a když všichni hráči v zápase odvedou to, na co mají, tak… Je to kulaté.

Teď vás čeká duel v Ústí, které je jedním ze dvou týmů, které s vámi stačí držet krok…
Postavení Ústí v tabulce pro mě není překvapením. Je pravidlem, že vítěz divize A většinou hraje v popředí, podává nadprůměrné výkony a získává body. A Ústí to jen potvrzuje. Bude to opět těžký zápas.

Nedonutí vás tak výborný rozjezd přehodnotit prvotní cíle do letošní sezony směrem k návratu do nejvyšší soutěže?
Cíle jsou každý rok stejné, to je vyhrávat a vyhrát celou soutěž, pak můžeme uvažovat i o postupu do první ligy. Říkal jsem, že se nikam necpeme, a u toho zůstávám. Na ligu musí mít patřičnou výkonnost minimálně deset hráčů. A až průběh soutěže, herní výkonnost a dosažené výsledky ukáží, že jsme na ligu připraveni, nebo ještě ne. Ale věřím tomuhle mužstvu, že to zvládne.