Plné tribuny diváků, kteří se přišli podívat také na závody tahačů, mohli ocenit hlasitým potleskem bravurní jízdy a triumf českého borce.

Tomáš Pekař, úspěšný pokračovatel závodnického rodu, v kvalitní konkurenci potvrdil, že je na mosteckém autodromu skutečně jako doma a na jediné české zastávce seriálu prožil zatím jednoznačně nejvydařenější podnik v sezoně.

Před víkendem druhý muž celkového hodnocení si dojel pro dvě prvenství, kterými se po deseti závodech vyhoupl do čela. Jedno ze tří českých želízek položilo základ k úspěchu vždy v kvalifikaci, ve které si oranžový vůz s číslem 11 vyjel pro oba dny nejvýhodnější postavení na startu.

V neděli sice Pekař na trati svedl nervy drásající a nakonec neúspěšný souboj se Sandrem Soubkem. Švýcarský pilot byl ale kvůli nedodržení penalizace za ulitý start diskvalifikován.

Pekařův největší soupeř Sebastiaan Bleekemolen z Holandska si sobotní nejméně vydařený start v sezoně vynahradil druhým místem. I tak ovšem aktuálně ztrácí na loňského vítěze Octavia cupu 29 bodů.

Mezi nejlepšími figuruje také Pekařova stáj Carpek Service, které v osmnáctičlenné klasifikaci týmů patří průběžné druhé místo. Do konce šampionátu zbývá odjet ještě po dvou závodech na německém Hockenheimringu a v belgickém Zolderu.

close Tomáš Pekař se svým týmem na stupních vítězů mosteckého podniku Clio cupu 2019. info Zdroj: archiv závodníka zoom_in

MILOSLAV ČMEJLA