Po úspěšném vystoupení na mistrovství Evropy si Povolná udržela stabilní formu také do závěru sezony. Nejprve se musela ve slalomu utkat s největší soupeřkou, kterou je nejlepší česká slalomářka Anna Češpivová. Petra zvítězila o pouhou čtvrtinu bodu. Třetí místo obsadila Karolína Sůsová také členka pořádajícího klubu. Všechny lyžařky se zároveň musely poprat také s už značněstudenou vodou.

Petra Povolná pak dominovala i ve skoku a závěrečnou nedělní jízdou v tricích si vylepšila svůj osobní rekord na 6460 bodů. Ačkoli byla s výkonem opravdu velice spokojená, tak bezprostředně po závodě začala spřádat plány pro příští rok, především s výhledem k domácímu mistrovství Evropy, na kterém bude chtít opět přinejmenším do finále triků.

Petra Povolná, WSC Neratovice„Mám už velice jisté čtvrté salto, které chci zařadit do sestavy, a ještě několik rozpracovaných triků. Musím překopat sestavu a ještě jí posílit. Pak budu až někde kolem 7900 bodů," nechala se slyšet.

Kompletní sadu stříbrných medailí pak brala Anna Češpivová, které závod vyšel také výborně, v trikové jízdě dokonce rovněž v novém osobním rekordu. Mezi muži si připsal vítězství v kombinaci a slalomu Viktor Meisner, který přidal i druhé místo v tricích a třetí ve skoku. Stříbrnou medaili ve skoku získal Marek Loudil a bronz v tricích zkušenostmi protřelý Ladislav Gerencsery.

Domácí závodní sezonu ukončí příští víkend tradiční Spolana cup, kterému by na křeneckém jezeru mohlo přát babí léto. To je ostatněpřáním všech lyžařů směrem ke krásné tečce za letošním rokem.

ALEŠ POLIDOR