Petra Povolná předvedla vynikající načasování formy a povedly se jí všechny jízdy, ke kterým v Řecku nastoupila. Do desetičlenného finále trikové jízdy se probila svým nejlepším výkonem roku. Ve finále pak přidala další velmi slušný výkon a obsadila konečnou osmou příčku. Také do soutěže skoků šla naplno a po zranění kolena, které je po operaci teprve necelý rok, si zlepšila své maximum na 37,1 metru.

Anně Češpivové nevyšla rozjížďka slalomu podle představ, ačkoli finalová účast byla v jejích silách. Chuť si však spravila při skoku, kde si vylepšila osobní rekord na 36,9 metru. Především však sbírala zkušenosti, které se jí v budoucnu budou jistě hodit.

A přestože Adam Sedlmajer tentokrát doléčoval zranění a v Řecku chyběl, má Česko podle zvyklostí z posledních let další medailová umístění. Roli slalomářské extratřídy potvrdil ziskem titulu Daniel Odvarko a úspěšné vystoupení českých závodníků podtrhl Martin Kolman, který vybojoval stříbro v kombinaci. Výsledky jsou velkým příslibem před mistrovstvím Evropy 2014, které se bude konat v Mělicích u Přelouče.

(alessi, lk)