Závěrečným kolem skončilo letošní zápolení stolních tenistů na okresní úrovni. V regionálním přeboru I. třídy splnil očekávání největší favorit – Neratovice B - a zaslouženě postupuje do kraje. Vítěz se mohl spolehnout na nejzkušenější kádr. S tím se snad neztratí ani o třídu výš, a to může posílit ještě o nejúspěšnějšího jednotlivec Ladislava Ehla hrajícího letos za C mužstvo.

Druhou příčku zaujalo Mšeno A, jehož devízou je vyrovnaný a zkušený kádr. Bronzový stupínek vybojovaly Tišice A, kde se k tradičním oporám Rubínovi a Brodskému velmi přiblížil i P. Jelínek. Tišice tak odsoudily loňského přeborníka z Cítova až k bramborové medaili. Řada mužstev doplácí na úzký kádr, což se týká jak Cítova, tak Pšovky či Počapel. Snad největším překvapením je až desátá pozice Mlékojed B, kterým vzhledem k vývoji krajských soutěží vážně hrozí sestup do RP II. třídy. Rovněž Beřkovice A jistě na začátku soutěže nepočítaly se sestupem. Záloha Veltrus se pak z nebezpečného pásma dostala až v závěru po hráčské injekci P. Hrdličky a J. Křišťana z krajských soutěží.

Celá soutěž letos proběhla bez větších problémů až na nedorozumění při zahájení druhé poloviny, kdy na chybný rozpis doplatily Neratovice B a Mšeno kontumací. Jak je ale z tabulky vidět, na konečné umístění to vliv nemělo. Velmi dobrým krokem se ukázalo zavedení sazebníku pokut. Dokazuje to minimum prohřešků ve druhé půli soutěže.

 

22. KOLO: Pšovka - Mšeno A 6:12, Tišice A - Neratovice D 14:4, Mlékojedy B - H. Počaply 7:11, Cítov - Nelahozeves A 11:7, Neratovice B - Beřkovice A 9:9, Neratovice C - Veltrusy B 18:0