Žáci ročníku 1998 a mladší absolvovali obě jarní kola Krajské soutěže mladšího žactva. Postavení mezi desetiletými ve Středočeském kraji potvrdila Karolína Hubáčková, které se nejvíce dařilo na prsařských tratích. Na těch se mezi devítiletými a mladšími začíná prosazovat i Michal Lhotka.

Další vítězství připojil v kategorii desetiletých Tomáš Nesnídal. Na stupně vítězů se dostala i Nela Šoltysová. Velmi dobře se uvedli a ohromné zlepšení prokázali i další mladí neratovičtí plavci J. Svoboda, V. Vobruba, O. Nesnídal a mezi dívkami K. Šestáková, K. Veselá a S. Pašková s B. Petrželovou.

Letní pohár Středočeského kraje, který se uskutečnil v sobotu v Kladně, představil nejlepší plavce ročníku 1997 a 1998. Neratovice zastupovali dva, třetí K. Hubáčkovou patřící k favoritkám prsařských tratí nepustila na start nemoc.

Mezi desetiletými se představil Tomáš Nesnídal, který prokázal dobrou výkonnost, když po zaplavání svého nejlepšího výkonu vybojoval na 50 metrů znak celkově čtvrté místo. Dobře mu sekundovala mezi jedenáctiletými i Veronika Šestáková. Do první desítky se vešel i T. Nesnídal.

Jedním z vrcholů jarní sezóny bylo Mistrovství ČR v záchranářských disciplínách, které se uskutečnilo v polovině května v Sokolově. Za účasti deseti týmů ten neratovický v nejsilnějším složení potvrdil kvality vítězstvím v celkovém hodnocení.

Vedle jiných z neratovického oddílu potvrdili postavení mezi nejlepšími juniory M. Franková, Š. Šebková, A. Marešová a O. Franek a mohou se v klidu připravovat na zářijové mistrovství Evropy juniorů v Holandsku.

Neratovický plavecký klub nyní čekají přebory kraje staršího žactva. Kvality by pak plavci měli potvrdit i na mistrovství republiky, na zmíněném juniorském šampionátu a zahraničních zájezdech, kam se chystají.

(ves)