Adam Zloský se kvalifikoval do šesti individuálních disciplín. Je to maximální počet startů, který může daný závodník v soutěži absolvovat. Jeden z nejnadějnějších plavců od soutoku zkusil čtyři kraulařské tratě, v rozpětí od padesátimetrového sprintu po osmistovku. K nim přidal stometrovou a dvousetmetrovou trať znakem.

Už z kvalifikačních časů bylo zřejmé, že Zloský bude bojovat o přední příčky. A i když nakonec na cenný kov nedosáhl, bylo Adamovo vystoupení více než úspěšné – závody zakončil s bilancí jednoho pátého místa na dvoustovce znakem, čtyř sedmých umístění a šestnáctého místa.„Plaval na úrovni svých osobních rekordů z oblasti a dokonce je v polovině startů zlepšil. Trošičku nás s Adamem zamrzelo, že po stovce kraulem se časomíra zastavila jednu desetinu sekundy nad hranicí minuty deset,“ popsal výkony mělnického plavce trenér Petr Lukášek.

V chomutovském bazénu se představila Tereza Plašilová, pro niž šlo teprve o čtvrté plavecké závody v životě. Přestože se mělnická závodnice v plaveckém světě zatím jen rozhlíží, dokázala se díky nečekanému výkonnostnímu skoku posunout ve startovním poli oproti kvalifikaci výrazně výš.

Na prsařské padesátce se Plašilová zlepšením o 2,5 vteřiny posunula z kvalifikačního třiatřicátého místa na konečné jednadvacáté. Na dvojnásobné trati stáhla ze svého maxima necelé čtyři sekundy, což jí stačilo na umístění na konci třetí desítky.

Poslední letošní soutěží, která ještě před svátky plavce čeká, je Děčínský pohár v tamním Aquaparku, kde by klub z Mělníka chtěl znovu potvrdit vzrůstající úroveň místního plavání. Po čtrnáctidenním odpočinku zahájí oddíl přípravu na další plaveckou sezonu.