„Plavců tu bylo přes osmdesát, k tomu si přičtěte ještě dalších třicet, možná čtyřicet lidí, kteří se přišli jenom podívat a fandit.  Ten zájem nás překvapil," přiznal Veselý.

Mezi závodníky byli registrovaní plavci neratovického a kralupského plaveckého oddílu i neregistrovaní zájemci z řad veřejnosti. Nejmladším bylo pět let, mezi nejstarší patřili zasloužilí čtyřicátníci.

„Všechny děti, které přišly a zúčastnily se závodů, dostaly drobné upomínkové předměty. Výsledky našich registrovaných členů pak samozřejmě zašleme na oficiální místa," popsal Veselý sobotní akci.

Po závodech, kdy se soutěžilo podle věku, pohlaví a zvoleného plaveckého stylu, následovalo několik předem vybraných her. Děti například musely přeplavat bazén na šířku a přitom nafouknout balónek. Nebo přebíhaly po velkých, nepříliš stabilních pěnových plovácích spojených dohromady. Případně si užily jízdu v tobogánu a prohřály si svaly ve vířivce.

Na závěr dopoledne byl připraven už tradiční vánoční výlov kaprů, který je každoročně součástí zakončení dané plavecké sezony.