Byť v polovině závodu ztráceli Pardubičtí na vedoucí celek průběžného pořadí ze Slanéhom, ve kterém hrál prim „počeštěný“ Slovák Vaculík (jezdec je držitelem české licence) a Poláci Drabik spolu s účastníkem Grand Prix Ulamkem až o jedenáct bodů.

Pardubičtí jezdci náskok dotáhli a před poslední jízdou měly tři týmy shodný počet bodů. Do boje o prvenství totiž výrazně promlouval i celek pražského Olympu. Teprve poslední jízda závodu rozhodla. Franc měl pád a v opakované jízdě sice přijel první Protasiewicz ze Mšena, ale jeho vítězství už nic nezměnilo na čtvrtém místě Mšena.

Naopak druhé místo Ulamka před Štichauerem přineslo vítězství Slanému a druhé místo domácím plošinářům.

Pardubičtí zcela určitě litují ztráty čtyř bodů. To když Vidnerovi spadl v úvodní jízdě řetěz a přišel o bod a v jedenácté jízdě závodu odstoupil Suchánek, když vedl v jedné z jízd před Protasiewiczem a Vaculíkem.

Další závod se uskuteční 12. května v Praze.

Pořadí 1. závodu: 1. AK Slaný 41 b. (Vaculík 13, Ulamek 12, Drabik 10), 2. Pardubice 40 b. (L. Dryml 18, A. Dryml 12), 3. Olymp Praha 39 b. (Tomíček a Wolff po 9), 4. PK Grepl Mšeno 36 b. (Kosciuch 15, Protasiewicz 12, Jaroš a Šitera po 4).

(pm)