Osmičku účastníků druhého finálového klání o českého šampiona, které by se mělo uskutečnit v září ve Mšeně, určilo pořadí úvodního finále v Praze. Další místenky se budou rozdávat právě v sobotu ve Slaném.

Ve hře budou jezdci, jež na Markétě obsadili deváté až šestnácté místo. Že nepůjde o nějaké odpadlíky, dokládají jména jako Martin Málek, či Martin Gavenda. Zkušená dvojice AK Březolupy patří řadu sezon k tomu lepšímu, co se na tuzemských oválech prohání.

Roli favoritů jim budou chtít co nejvíce znepříjemnit ostatní jezdci startovní listiny. Solidní výkony umí na domácí dráze předvést třeba Michal Dudek. Potvrdil to naposledy na Memoriálu Antonína Vildeho, kde razantním manévrem porazil Josefa France.

Pořadatelé ze slánského AK nevylučují ani start některého z borců, který má už účast ve druhém finále zajištěnou. Volný víkend by mohl využít třeba v letošní sezoně výborný Ondřej Smetana, nebo stále se lepšící Patrik Mikel.

Součástí programu jsou i dva juniorské závody v kategorii do 125 ccm. Od 10 hodin se na malé dráze poměří účastníci mistrovství republiky v této disciplíně, podruhé se mladé naděje představí na klasickém oválu současně s jezdci hlavního mítinku. (lk, vil)