O titulu se tak rozhodne mezi obhájcem trofeje Slaným, jezdci Zlaté přilby Pardubice a úterním pražským suverénem. Plzeň vybojovala jak díky svým stálým jezdcům Šimotovi s Šiterou, tak zahraničním hostům 29 bodů.

„Závod ale poznamenalo počasí. Dráha promokla, byla hluboká a obtížná na jízdu,“ prozradil Petr Ondrašík, ředitel Autoklubu Markéta. „Po dvanácté rozjížďce jury závod ukončila.“ Třetí místo, které ale znamenalo propad na čtvrtou příčku extraligové tabulky, na Markétě získal domácí Olymp. „Hodně nám chyběl Matěj Kůs, je to bojovník a kondici měl, ale zraněný meniskus ho nepustil na start. Že bychom se ještě vrátili mezi top trojku, tomu už ani nevěřím. Šance je prakticky jen teoretická,“ posteskl si Ondrašík. Dalším podnikem bude 26. září Plzeň, šampionát vyvrcholí 3. října ve Slaném.

1. Plzeň 29 bodů (Simota 8, Jeleniewski, Šitera a Huszcza po 7), 2. Pardubice 18 (Ferjan 9, A. Dryml 4, Štichauer 3, Suchánek 2), 3. Olymp Praha 17 (Franc 6, Ondrašík 5, Rymel 3, Tomíček 2, Gavenda 1), 4. PDK Grepl Mšeno 8 (Kosciuch a Jaroš po 4).

Průběžné pořadí (po 8 z 10 závodů): 1. Slaný 19 bodů/6 závodů (224 pomocných bodů), 2. Pardubice 19/6 (184), 3. Plzeň 18/6 (195), 4. Olymp Praha 16/7 (203), 5. Mšeno 8/7 (102)