Závod, který se měl jet původně už 23. srpna, ustoupil jiné motoristické akci (přebor v enduru). Navíc pořadatelé kývli na prosbu Svazu ploché dráhy přibrat i mistrovský závod stopětadvacítek.
Už ve druhé jízdě plochodrážních „kolibříků" upadla Němka Sindy Weberová. Čekání na příjezd druhé sanity pořadatelé využili na delší úpravu dráhy. Jenže pádům nebyl konec. S povrchem dráhy se blíže seznámil i Kuchař z Markéty, a když spadl také Krzystof Nowacki v půllitrech, rozhodl sudí Pavel Kubeš o ukončení mítinku.
A jaký byl důvod ukončení závodu? „Přes veškeré úsilí se pořadatelům nepodařilo připravit dráhu odpovídajícím způsobem pro špatné klimatické podmínky (dlouhodobé sucho)," řekl Mělnickému deníku rozhodčí Pavel Kubeš. „Antuka se na dráze vůbec nespojila s podkladem tak, jak bylo potřeba. Materiál se začal dost trhat a dráha se stala příliš nebezpečnou. Svědčí o tom i množství pádů, které jsme tu dnes měli, dva jezdci skončili v nemocnici. Proto jsem se rozhodl ukončit závod pro nebezpečnou dráhu."
Náhradní termín zrušeného podniku bude určen dodatečně.

Karel Horňák