V tomto týdnu se ovšem tým trenéra Jakuba Němce soustředí na první ze tří závěrečných venkovních prověrek. Navzdory od minulého kola jisté účasti ve vyřazovací části má jediný středočeský zástupce v soutěži několik důvodů uspět i na půdě Helasu (v pátek od 19.30).

„Čeká nás velmi těžké utkání. Helas bojuje o play-off, takže mají velkou motivaci vyhrát. Na podzim nás v Mělníku dokázali porazit, což jim chceme nyní vrátit a zvítězit. Je důležité, abychom se udrželi na vítězné vlně a získali dostatečné sebevědomí před televizním utkáním se Spartou,” uvedl kouč Olympiku.

V brněnské kabině berou zápas už jako předčasný start play-off, na které aktuálně ztrácejí jediný bod. Musíme bezpodmínečně naplno bodovat, pokud chceme postoupit," uvědomuje si jedna z opor David Cupák. „Mělník letos zažívá tak trochu sezonu snů a na devadesát procent postoupí z krásného šestého místa. O kvalitě hráčů jako je Vokoun, Gabčo nebo Šup svědčí i výhra s hvězdnou Spartou. Na druhou stranu už jsme je letos jednou porazili a věřím, že na to máme i podruhé. Očekávám velkou bitvu a spíše bojovný futsal, kde budou rozhodovat maličkosti. Do zápasu dáme sto dvacet procent.”