„Umíme hrát líp. Škoda, že jsme to dnes nepředvedli. Gratulace domácím. Děkujeme našim fanouškům, že nás přijeli podpořit,“ uvedl po utkání kapitán Aera Matyáš Démar.

Výhru sice letci nedali hráčům z lázní zadarmo, uhrát se jim ale v zápase nepodařilo ani set. Od začátku sezony se to stalo teprve podruhé, naposledy ve třetím kole v Ústí nad Labem.

O všem rozhodl prakticky první set. Ten měli velmi dobře rozehraný hosté, kteří si na začátku vytvořili vedení 9:5. Na to dokázali domácí reagovat a náskok smazali. Podruhé odskočila Odolena Voda Varům na 20:17. Ale ani tento náskok neudržela a v dramatické koncovce uspělo Karlovarsko, které dovedlo set do výhry 27:25.

1. Futsal liga: Olympik Mělník (v modrém) - Helas Brno (1:1)
Gólová dieta přinesla dělbu. Olympik se rozloučil s rokem remízou

„My jsme asi prohráli zápas hlavně v prvním setu, kdy jsme celou dobu vedli, neuhráli jsme koncovku. Vary udělaly v rozhodujících chvílích méně chyb a byly pečlivější a odvážnější,“ potvrdil i trenér Středočechů Martin Kop. Výkon jinak v jeho očích špatný nebyl. „Ale domácí byli o kousek lepší.“

I druhý set načali lépe hosté, ale Vary se nevzdávaly a poprvé šly ve druhé sadě do vedení za stavu 12:11. Posléze odskočilo Karlovarsko soupeři na rozdíl tří bodů 18:15 a set dovedlo do výhry 25:22.

Naopak vstup do třetího setu měli lepší domácí, přesto byl k vidění do stavu 15:15 vyrovnaný souboj. Posléze odskočili Varáci soupeři na 20:17 a nakonec z toho bylo vítězství 25:21.

Domácím se podle jejich kormidelníka Jiřího Nováka potvrdila předzápasová očekávání těžkého boje. „I když nám to nešlapalo, tak jsme se rvali. Chybovali jsme tam, kde jsme chybovat nemuseli, ale chuť si pro vítězství dojít to všechno přebila,“ chválil si Novák týmový výkon.

Kapitán Staropramenu Praha a reprezentant Stanislav Mařík.
Góly i červené. Mařík takový podzim nepamatuje, po jaru chce slavit

Karlovarsko si tak připsalo na konto šestou výhru v řadě za sebou bez ztráty bodu, čímž se posunulo do čela tabulky, ve kterém bude nejméně do pondělního odpoledne, kdy bude na programu souboj Českých Budějovic s Libercem. Právě Jihočeši, pokud budou bodovat, se mohou navrátit zpět na první místo.

ČEZ Karlovarsko – AERO O. Voda 3:0

Sety: 25, 22, 21. Nejvíce bodů: Zajíček 14, Vašina 14, Patočka 13 - Hladík 13, Carmody 12, Shchadilov 10. Rozhodčí: Dmejchal Matěj, Krtička Jan. Diváci: 642.
Karlovarsko: Vašina, Zajíček, Indra, Wiese, Patočka, Keemink, libero Pfeffer (stř. Ihnát, Římal, Kočka).
Odolena Voda: Saada, Carmody, Hladík, Shchadilov, Horák, Démar, libero Hadrava (stř. Chevalier, Chancy, Ribom, Jachnicki).