„Zde jsem totiž vyhrál svůj vůbec první triatlon. Kromě toho, tento závod mi přirostl k srdci, jelikož se jede na spravedlivých tratích a organizace je na parádní úrovni," říká Brynda, který shrnul pro Mělnický deník své tři disciplíny následovně.

PLAVÁNÍ

„Voda byla chladnější, tak se plavalo v neoprenu. Opět jsem zvolil model bez rukávů – Aquasphere pursuit SL. Po startu jsem se dostal do vedoucí dvojice a takto to bylo na první i druhé bójce. Za druhou bójkou jsem se ujal vedení, jelikož soupeř nabral špatný směr. Do prvního depa jsem tedy doplaval na vedoucí pozici a jako první naskočil i na kolo."

KOLO

„Cyklistická trať nabrala trošku změn od minulých ročníků, ale jelikož v této lokalitě často trénuji, věděl jsem, co mne čeká. Tento závod se vždy vyznačoval náročnou, ale spravedlivou cyklistickou částí. Na závod jsem použil časovkářský speciál, což se nakonec vyplatilo, jelikož jsem jel osamocený. Prvních deset kilometrů se mi nejelo moc dobře, ale pak jsem se dostal do tempa a věřil, že si přivezu dostatečný náskok na své soupeře. Do druhého depa jsem přijel na prvním místě a vyrazil na běžeckou část, která opět není z nejjednodušších."

BĚH

„Po náročné cyklistice jsem trošku klopýtal, a jelikož byl první kilometr stále do kopce, tak to nebylo zrovna ideální. V následujícím seběhu jsem si „odpočinul" a z klopýtání se stal běh. Povrch se změnil z asfaltu na písek a opět se nejednalo o rovinu. Celý závod není šance potkat soupeře, takže jsem neměl přehled, jak si vedu. Po polovině běžeckého okruhu jsem věřil, že by to mohlo opět vyjít. Poslední stoupání jsem zvládl slušně a následně jsem si již kontroloval vedoucí pozici."