Futsalisté kralupského AFC měli do své sedmé sezony v krajském přeboru výborný nástup. Pak se ale propadli na konečnou pátou pozici, kterou jako by měli předplacenou. Stanuli na ní totiž už potřetí.

Časté absence opor, nedůrazná koncovka a nezvládnuté zápasy s některými týmy ze spodku tabulky jsou toho prý hlavní příčiny.

„První dva týmy soutěže, Hrasl Slaný a Ebárna Kladno, byly letos bezkonkurenční. S nimi jsme prohráli víceméně po zásluze obě utkání,“ objasňuje Aleš Moravec, proč AFC hrál od poloviny soutěže prakticky jen o třetí příčku.

Co stojí za poklesem formy? „Nejpodstatnějším důvodem jsou časté absence dlouholetých opor. Vymětalík odehrál pouhých sedm zápasů, Václav Pavlíček chyběl celý ročník, Jaroslav Pavlíček, Lukáš Moravec a Pelc vynechali třetinu zápasů,“ vyjmenovává necitelnější ztráty Aleš Moravec, který má v historických tabulkách nejvyšší krajské soutěže z Kralupských naopak nejvíce startů.

Dobrá obrana, ale neproduktivní útok – kralupský „problém“ číslo 2. Méně vstřelených branek mají jen čtyři týmy, obrana je ovšem po vítězném Hraslu Slaný druhá nejpevnější.

„Ve většině zápasů jsme soupeře přehrávali, ale lepší střelecká potence soupeřů ubrala několik chybějících bodů,“ uvědomují si Kralupští, kteří nemohou být pyšní ani na bilanci ze zápasů se dvěma týmy ze spodní poloviny tabulky – béčkem Třebusic a Tenisáky Benešov. Na každém z nich získali pouze po bodu.

Plný zisk naopak AFC zaznamenal proti sestupujícím Rohožníku Praha a Atlanticu Rakovník, dále proti Unionu Slaný a jako jediný i proti silnému Atmosu Bělá.

Po skončení ročníku se AFC zařadil na čtvrté místo historických tabulek krajského přeboru s pouhým bodem ztráty na třetí. „Podařilo se přivést do kádru mladé nadějné hráče, kteří by i v dalším čtvrtstoletí mohli pokračovat v reprezentaci oddílu,“ zdůrazňuje Aleš Moravec další přínos letošní sezony. Ta ostatně ještě zcela neskončila.

Po dlouhých letech se totiž Kralupští přihlásili do poháru ČMFS, ve kterém se po povinném vítězství v prvním kole pokusí v polovině dubna potrápit druholigovou Čechii Slaný.

AFC Kralupy v krajském přeboru

Celkem zápasů: 150
Bilance: 82 vítězství, 15 remíz, 53 porážek
Celkem bodů: 261
Hráči podle počtu branek a asistencí: Jaroslav Pavlíček (375), Vladimír Vymětalík (229), Lukáš Moravec (223), Michal Mára (113)
Hráči podle počtu startů: Aleš Moravec (140), Roman Karas (131), Miroslav Pelc (119), Jaroslav Pavlíček (118)