Týden po vyvrcholení letošní sezony TCR Eastern Europe v Brně se Tomáš Pekař objevil za volantem závodního vozu znovu. Z Cupry Leon přesedl do Renaultu Clio páté generace. S ním se během druhého zářijového víkendu zúčastnil na rakouském Red Bull Ringu dalšího letošního podniku Clio Cupu Europe. Do něj vstupoval jako jedenáctý muž průběžného pořadí. V rámci skupiny C, kde v předchozím průběhu sezony vybojoval čtyři pódia včetně dvou vítězství, mu ale patřilo se ztrátou 58 bodů na vedoucího Marca Guillota z Francie druhé místo.

A v dějišti rakouské velké ceny F1 se Tomášovi podařilo přidat další dvě stupně vítězů. V sobotním závodě obsadil v rámci skupiny C druhé místo. Trofej mohl třímat v rukou také po nedělní jízdě. Do jejího cíle dorazil na třetí příčce.

Mělnický závodník se ale neztratil ani v celkovém pořadí, kde musel čelit nabité konkurenci dalších 35 vozů. V sobotu původně projel cílem jako sedmý a v neděli jako devátý. V obou případech se ale dodatečně posouval nahoru. Zatímco v sobotu se díky diskvalifikaci soupeře za zavinění kolize posunul na šesté místo, v neděli díky velkému množství penalizací za překračování traťových limitů povyskočil na osmou příčku.

Na Red Bull Ringu se jednalo o Tomášovo letošní předposlední vystoupení. To poslední se odehraje během posledního říjnového víkendu na dalším slavném okruhu – italské Monze. V „chrámu rychlosti“ se uskuteční poslední letošní podnik Clio Cupu Europe vypsaný pro skupinu C. Tomáš i nadále figuruje na druhé příčce průběžného pořadí a stále má matematickou naději na titul. Jeho ztráta na Marca Guillota, který na Red Bull Ringu v rámci své skupiny vyhrál oba závody, už ale narostla na 81 bodů. Na druhé příčce už má ovšem Pekař náskok 59 bodů.

Šestnáctiletá posila z Německa

Tomáš Pekař ale nebyl na Red Bull Ringu jediným závodníkem, který hájil barvy své stáje Carpek Service. Pod hlavičkou mělnického týmu totiž startoval i Henrik Seibel. Pro šestnáctiletého německého závodníka se v Clio Cupu Europe nejednalo o první letošní start. Při předchozích závodních víkendech se představil u stájí Shlaug Motorsport a Panther-Motorsport. Pro Red Bull Ring se ale dohodl s Carpekem.

„Z rodinných důvodů jsme museli dva týdny před začátkem sezony na Hockenheimringu změnit tým. Bohužel jsme si ale stále více uvědomovali, že mezi mnou a týmem to po stránce mezilidských vztahů nefunguje. Začali jsme se tedy poohlížet po novém týmu. Díky dvěma našim starým přátelům jsme si mohli ve Spa popovídat s Tomášem. Tehdy jsme ještě nepřemýšleli o tom, že bychom za něj jeli. Mezi Spa a Red Bull Ringem jsme se ale rozhodli, že za něj pojedeme. A to bylo velmi dobré rozhodnutí,“ popisuje Seibel, jak se zrodila jeho spolupráce s Carpek Service.

A při svém prvním startu za nový tým byl německý jezdec vidět. Dařilo se mu zejména v hodnocení Challengers skupiny C. Zatímco při prvním závodě v něm obsadil třetí místo, ve druhém dokonce zvítězil. V neděli se ale podíval také na pódium celkového pořadí hodnocení Challengers. V něm obsadil třetí pozici. Nedaleko od stupňů vítězů byl Seibel při druhém závodě i ve skupině C, když skončil čtvrtý. Z nedělního závodu stojí za zmínku rovněž i jeho celkové deváté místo.

„S výsledky jsem velice spokojen, zvláště pak s těmi, kterých jsme dosáhli v kvalifikaci. Ve druhém závodě jsem mohl lépe odstartovat, zbytek závodu už se ale vyvíjel dobře. Dodržovali jsme limity trati a to se vyplatilo,“ zhodnotil německý závodník své víkendové vystoupení.

Slova chvály měl Seibel i pro Tomáše Pekaře: „Spolupráci s Tomášem jsem si vážně užil. Pomohl mi zrychlit. Už ve Spa mi dal několik užitečných rad. Myslím si, že je to velice dobrý jezdec, který má spoustu zkušeností. Z toho můžu těžit.“

Za Carpek Service nastoupí Seibel také během posledního říjnového víkendu v Monze. Před italským závodním víkendem se nachází ve slibné pozici zejména v hodnocení Challengers skupiny C, kde je druhý. Třetí Paul Cocaign se čtvrtým Marianem Alonsem ale na něj ztrácí pouze dva body a pátý Alessio Alcidi je pozadu jen o osm bodů. Není vyloučeno, že spolupráce Seibela a týmu Carpek Service bude pokračovat i v roce 2022.