Studentku z Odolena Vody překvapila nejen nominace do ankety, do které ji spolu s další spoluhráčkou z kralupského ženského družstva přihlásil jejich trenér, ale především to, že z 62 hráček prošla výběrem mezi 16 vyvolených. „Vůbec jsem nečekala, že se tam jako jedna z nejmladších v týmu dostanu," uvedla pro Mělnický deník a potvrdila, že loni neměla o tehdy premiérovém ročníku ankety ani ponětí. Důvod je prostý. Ragby totiž tou dobou ještě vůbec nehrála.

Řeže bez pravidel se nedočkala
„Jedna kamarádka mamky mě ukecávala od třinácti let, abych začala, ale rodiče mi to nechtěli dovolit. Na konci května jsem jednou neměla co dělat, tak mi nabídla, ať jdu na trénink. Strašně mě to nadchlo. Koupila jsem si kopačky, dostala dres a začala hrát," líčí, jak našla cestu k šišatému míči.

KRISTÝNA HOLEČKOVÁ – Kralupy nad Vltavou. A na ten nedá po necelém roce dopustit, veškeré předsudky se prý záhy rozplynuly. „Myslela jsem, že budu potlučená, že je to sport bez pravidel, kde se protihráčky mlátí a perou o míč," přiznává. Jedním dechem ale dodává, že brzy poté, co začala hrát, se přesvědčila o opaku.

Dnes je platnou členkou družstva, které nemá v takzvané druhé sérii nějaké velké sportovní ambice… „…protože průměrný věk našeho týmu je okolo pětatřiceti let, jsme na posledním místě," objasňuje Kristýna Holečková, která týmové číslo nejvíce snižuje. Na rozdíl od zvyklostí v řadě mužských sportovních týmů pro ni role nejmladšího člena nepředstavuje žádné nevýhody či povinnosti. „Nošení dresů? Takhle to u nás opravdu nefunguje. Každý si to hlídá sám," říká pobaveně.

 A jaká by podle ní měla být vítězka ankety? „Myslím, že by tedy měla hrát ragby delší dobu než já, a vědět o něm co nejvíc. Určitě to nemusí být hubená modelka s dlouhými vlasy a stylovým účesem. Důležitý je vztah k ragby. Ten mám velmi kladný," odpovídá sympatická blondýna.

Pokud byste ji chtěli podpořit, můžete tak učinit ZDE. A pospěšte si, hlasování končí ve středu 25. února! K dekorování vítězky, jejímu odměnění, dojde 2. března v rámci slavnostního vyhlášení Ragbistky roku 2014, které proběhne v sále Kulturního centra Novodvorská v Praze.