Podle trenéra Mělníka Jakuba Němce bude mít páteční duel dvou čtvrtfinalistů a zároveň sousedů v tabulce náboj právě proto, že rozhodne o konečném pořadí. Sedmí Severočeši by se za určité shody výsledků mohli na úkor Helasu Brno posunout i na šesté místo, které by jim do cesty postavilo třetí Teplice. Zrovna tak ale mohou narazit na Plzeň či Chrudim, které připadají v úvahu pro aktuálně osmý Mělník.

„Oba týmy jsou největší favorité na titul, takže vybírat si mezi nimi asi není potřeba,“ odmítá kouč Němec jakékoli spekulace o soupeři. S týmem se chce naladit co možná nejlépe. „Během reprezentační přestávky jsme se věnovali přípravě na play-off, které odstartujeme hned na začátku příštího týdne. Do zápasu s Libercem půjdeme z náročné přípravy, budeme se chtít dobře naladit a vyzkoušet si i nějaké herní varianty na utkání v další fázi,“ dodal Němec.

V porovnání s předešlým utkáním v Chrudimi navíc bude mít k dispozici téměř kompletní sestavu. Chybět by měl pouze Radek Hrdý, který stojí za žluté karty. Páteční utkání začne ve 20:30 hodin, sledovat jej lze prostřednictvím přímého přenosu na internetu.