Odolena Voda / Takové drama se rozhodně nečekalo. Druhé kolo krajské části poháru ČMFS svedlo futsalisty mělnického Olympiku a SC Veltěž. O favoritovi předem nepochyboval nikdo. A to se hosté představili téměř v nejsilnějším složení. Malá hala na Odolce a nadšeně bojující soupeř ale udělal své.

Až do přestávky se zápas ubíral v očekávaných kolejích. Mělničtí se brankami Beránka a Vokouna ujali vedení a vývoj kontrolovali. Brzy po přestávce se ale začaly dít věci. Domácí ještě přidali na bojovnosti i důrazu a velmi rychle korigovali a posléze i vyrovnali. O oba góly se postaral Jurkeník.

Necelé čtyři minuty před koncem přišla vysvobozující trefa Runta z přímého kopu. Trable však hostům skončily jen na pár okamžiků. Domácí hrající na hranici svých možností hned po rozehrání kontrovali. Vlastní gól, který pomohl srovnání skóre, nejlépe symbolizoval, že druhá polovina utkání nezastihla mělnické hráče v nejlepším rozpoložení.

Když už se ve zhuštěném prostoru propracovali do střelecké pozice, tak se v bráně doslova překonávaldomácí brankář Kelemen. Základní hrací doba tak skončila za nerozhodnutého stavu 3:3.

S remízou ale nikdo z aktérů včetně rozhodčích nepočítal, takže se na hrací ploše chvíli velmi živě diskutovalo, zda má podle propozic soutěže následovat prodloužení či rovnou penaltový rozstřel. I když Veltěž trvala na penaltové loterii, došlo na hosty proklamované prodloužené v trvání dvakrát pět minut hrubého času.

Ve značně vyhrocené druhé části už nervy na obou stranách pracovaly naplno. Po jednom ze soubojů před brankou se Remenec, mimochodem v minulosti hráč Veltěže, tak důrazně domáhal odpískání penalty, až byl vyloučen.

Mělničtí museli na dvě minuty do tří. Poté, co při obrovské šanci domácích míč těsně minul tyč, zasadili hosté soupeři rozhodující úder. Do role spasitele se tentokrát už s definitivní platností zkušeným zakončením pasoval Runt.

SC Veltěž – Olympik Mělník 3:4 PP

Branky: 29. a 36. Jurkeník, 47. vlastní – 5. Beránek, 18. Vokoun, 47. a 60. Runt. ČK: 57. Remenec (ME). Diváci: 80. Poločas:0:2.Olympik: Hnízdil (26. Saibt) – Remenec, Vokoun, Průcha, Runt, Polák, Čermák, Spal, Fiala, Pokorný, Beránek.