Historie se opakuje. Po šesti letech si futsalisté Olympiku jedou (autobusem i se svými fandy) v závěrečném kole soutěže pro postup do nejvyšší soutěže, a znovu na hřiště sestupujícího soupeře. Jen letošní lokalitou není jako tehdy Plzeň, ale Kadaň. Záměr hostů je jednoznačný, spokojení budou pouze se třemi body. Právě ty postaví českolipské Démony ztrácející po minulé remíze Olympiku s Gardenline Litoměřice pouze bod (při lepší vzájemné bilanci Mělníka) mimo hru, ať už jejich souběžně hrané městské derby s F.A. Zole dopadne jakkoli.

„Na zápas v České Lípě nekoukáme. Jsme přesvědčeni, že Démoni v momentální formě zvítězí," nehodlají v Mělníku slovy svého manažera Pavla Šuby ani trochu spoléhat na zaváhání konkurenta, naopak si sami půjdou pro postupový výsledek. To, že je Kadaň poslední, podle nich v tomto utkání vůbec nebude hrát roli. „Podívejte se na Spartu, jaké měla problémy aspoň remizovat na Baníku. A právě toto utkání nám bude mementem," nepodceňuje soupeře Pavel Šuba.

To, že Betis umí papírově silnějšího potrápit, ostatně potvrdil už v prvním vzájemném utkání v Neratovicích, kde prohrál pouze o jediný gól 1:2 a v utkání byl i podle domácích lepším celkem. „Musíme dát do utkání vše, co umíme. Jen tak přijde výhra, Betis je velice dobře hrající a pro nás vždy velice těžký soupeř. Nečeká nás nic jednoduchého," uvědomuje si Pavel Šuba.

I když napětí bylo v průběhu celého týdne z týmu i jeho vedení cítit, tak se v Olympiku snažili situaci nikterak nehrotit. Na trénincích se (pro všechny případy) věnovali herním situacím jako power-play a přesilovce. Do sestavy se navíc vrátí po karetním trestu nejproduktivnější hráč Josef Gabčo, což je pro mužstvo velkým impulsem, i když stále chybí zraněný Lukáš Lelek, ke kterému se nově přidal nemocný Tomáš Banovič.

Do Kadaně Mělničtí vyráží pro větší klid a pohodlí autobusem, ve kterém rádi uvítají také své příznivce. Odjezd je v pátek v 17 hodin od čerpací stanice Shell v Mělníku. Jediné, s čím si přejí se vrátit, je vítězství a postup!