Svoji kariéru v Deníku jsem odstartoval ihned po maturitě 1. června roku 2001, nedávno jsem tedy započal druhou dvacetiletku v naší firmě. Pro někoho to je nepochopitelně dlouhá doba, ale vězte, že v našem sporťáckém týmu nejsem mezi služebně nejstaršími ani na medailových pozicích.

Začínal jsem jako jeden ze dvou sportovních redaktorů v tehdejší okresní redakci Mělnického deníku. Před lety jsem se přesunul na pozici do středočeské redakce. V ní působím už jako vedoucí osmičlenného týmu doposud.

Po reorganizaci jsem se v předešlých „covidových“ letech zároveň více vrátil do svého původního regionu. Kromě mělnického okresu mám zpravodajsky na starost také sousední Mladou Boleslav. Ten je po sportovní stránce jedním z nejbohatších v Česku a nabízí kromě regionálního sportu i ten úplně špičkový, a to hned v několika odvětvích.

Stejně jako drtivá většina sporťáků u nás píšu hlavně o fotbalu a hokeji, tedy o nejčtenějších sportech. Nechybí ale ani „menší“ sporty, díky kterým je moje práce mnohem pestřejší a zábavnější.

Zážitkem, na který ve spojení s Deníkem nejraději vzpomínám, jsou všechna setkání se sportovci, kteří ve své kariéře něco výjimečného dokázali. Posledním takovým byl třeba bývalý hokejový brankář a člen zlatého týmu z Nagana Milan Hnilička, který přijel povzbudit své talentované následovníky na trénink do Mělníka.

Jak to na stadionu vypadalo a co řekl, můžete zjistit zde:

Škola hokejových talentů zavítala znovu do Mělníka, dorazil i Milan Hnilička.
VIDEO, FOTO: Na hokejové talenty v Mělníku dohlédl olympijský vítěz

Napište svému sporťákovi
Máte zajímavý tip na článek, potřebujete mi něco sdělit? Není problém, jsem tu pro vás. Kontaktujte mě na mailu lubos.kurzweil@denik.cz, najdete mě také na sociální síti Facebook. A ještě si určitě pusťte video, nejen to moje - před kamerou se ocitl každý ze sporťáků Deníku.

Zdroj: Redakce