Závodů se účastní oddíly z povodí Labe. Mimo medailí pro jednotlivé posádky získávají kluby i body do memoriálu Františka Mückeho a zárovneň do celoročního Českého poháru.

Prvenství v Ústí získali na čtyřce bez kormidelníka dorostenci Radek Váňa, Jirka Svoboda, Martin Souček a Filip Kulhánek. S přehledem zvítězil dvojskif Jiří Kletečka a Martin Oškera, kteří spolu zvítězili i na dvojce bez kormidelníka. Na dvojce zvítězila i juniorka Kristýna Malá ve společenství s Neratovicemi.

Ve skifech brali nejcennější kov Denisa Čvančarová za juniorky, Vašek Valsa za starší žáky a Jan Andrle za juniory. Denisa zvítězila ještě na dvojskifu ve společenství s Děčínem a Vašek Valsa rovněž na dvojskifu s Petrem Vondroušem.

Krásný a napínavý závod předvedli na osmě dorostenců ve společenství se Štětím Radek Váňa, Jirka Svoboda, Martin Souček, Filip Kulhánek, Michal Truksa, Martin Oškera, Vašek Frolík a na kormidle Michal Kletečka. Závod nakonec zvrátili ve svůj prospěch a zvítězili.

Pochvalu svých trenérů si vysloužila Zuzana Valsová, která na skifu mladších žákyň mezi jedenáctiletými bojovala v napínavém finále. O zlato bojovaly v těsném dojezdu hned čtyři závodnice a Zuzka vybojova skvělé druhé místo. Stějně skončila i Anička Hradecká v kategorii 12 let.

Mělnický klub nevynikal jen mládežnickými úspěchy. K zisku bodů pomáhaly i četné posádky v kategorii mužů a žen. Nejlépe se prosadily posádky na čtyřce mužů a na osmě mužů i žen, které obsadily druhé místo.

Podobně početnou výpravu přivezl už jen pardubický klub, se kterým mělničtí svedli boj o pohár Františka Mückeho. Mělnickým nakonec uniklo prvenství jen o 1,5 bodu. Mladí veslaři absolvují v tomto týdnu soustředění, aby nastoupili v nejlepší formě k mistrovství ČR, které začíná posledním dnem školního roku v Račicích.

Jan Krejza