Mělník / Řada z nich má futsal v krvi! A nyní se už mohou chlubit úspěchem, na který jejich otcové v barvách A týmu Olympiku teprve čekají. Jsou totiž nejlepší v zemi.

V obrovský úspěch proměnila mládež Olympiku premiérový start na mistrovství republiky ve futsale. V kategorii desetiletých se Mělničtí stali mistry, mezi dvanáctiletými je od stejného titulu dělil jediný gól.

Starší přípravka Olympiku putovala do Jihlavy, kde se utkala s týmy Tomson Brno 3:3, Selp Mladá Boleslav 9:3 a Futsalová akademie Žilina 12:0. Do semifinále postoupila z prvního místa. Ve dvacet kilometrů vzdálené Třešti, která hostila závěrečné zápasy, čekal Gemasol Jeseník.

Po krásné hře Mělničtí s přehledem vyhráli 5:1 (4:0). Ve finále došlo na odvetu s Tomsonem Brno.

Do vedení šli Brňáci. I v pátém zápase dne ale dokázali Mělničtí přidat na tempu a po gólech Stibory a Pavlíka skóre otočit. Ve druhé půli Olympik pozorně bránil, nepustil soupeře do šance a sám jeden z rychlých protiútoků Pavlíkem proměnil a bylo rozhodnuto.

Olympik zvítězil 3:1 a stal se mistrem ČR v kategorii U-10. Individuálního ocenění se dočkali brankář Hnízdil a útočník Panýrek, který se stal nejlepším střelcem mistrovství.

O den později se v Havlíčkově Brodě sešla kategorie mladších žáků. Hrálo se systémem každý s každým. Olympik soupeřil s celky Světlá nad Sázavou 7:0, Tomson DDM Tišnov 8:3, Pramen Havlíčkův Brod 1:0 a Chánov Chotěboř 0:0.

Ač neporažen skončil Olympik o jediný gól ve skóre na druhém místě. „Někteří kluci to obrečeli. Zůstala v nich velká křivda. Tři minuty před koncem byl v brankovišti podražen Slezák, ale píšťalka rozhodčího zůstala němá. Jinak jsme dostali soupeře pod tlak, vytvořil si několik šancí, ale bez úspěchu. Také soupeř si vytvořil hlavně v první půli gólovky, ale brankář Soumar vždy skvěle zasáhl,“ vrátil se manažer Olympiku Pavel Šuba k bezbrankové remíze, která posadila na trůn Chotěboř.

Cenné bylo vítězství nad Havlíčkovým Brodem. Hráči týmu z fotbalové divize jsou urostlí a technicky velice zdatní. „V první půli jsme dokázali Trnkou proměnit jeden z rychlých protiútoků a vedli 1:0. Soupeř nás opticky přehrával, ale šance jsme si vytvářeli z brejků my. Hlavně Vokoun a Slezák mohli skóre daleko víc navýšit. Velká škoda, ten jeden gól nás stál titul,“ dodal Pavel Šuba.

Také mezi staršími se Olympik dočkal individuálních ocenění. Vokoun se stal nejlepším hráčem a Šuba nejlepším střelcem turnaje.