„Chci mu poděkovat za odvedenou práci pro Aero. Myslím, že jako předseda a majitel klubu mám právo si vybrat lidi, se kterými chci pracovat dále,“ uvedl k trenérské změně prezident Aera Pavel Horák. Podle jeho prohlášení pro klubový web už má vedení oddílu o náhradě jasno, odtajnit ji ovšem hodlá až bude vše smluvně dotaženo.

Středočeši si v uplynulém extraligovém ročníku zahráli po dlouhých letech o medaile, byť v semifinále, ani v souboji o třetí místo na favorizované soupeře Karlovarsko, respektive České Budějovice nestačili.

 „Dosáhli jsme nejlepšího výsledku za celou dobu, co mám vrcholový volejbal na Vodolce na starosti," připomněl zároveň Horák, podle kterého se podařilo složit velmi kvalitní tým. „Sedl si nejen v kabině, ale i na palubovce. Kluci táhli za jeden provaz, a byť ne všichni dostávali stejnou šanci, každý z nich bojoval pro Aero."

Martin Kop, trenér volejbalistů Aero Odolena Voda. Foto:
Extraligu trénuje "za barákem". Odolku chce Martin Kop vrátit do bojů o medaile

Kromě Kopa, který trénoval ve městečku, kde i bydlí v posledních dvou letech, nebudou na Odolce pokračovat ani někteří cizinci. Ruský smečař Shchadilov podle Horáka končí kvůli „politické situaci“. Větší herní vytížení si jinde hledají Izraelec Saada a Švéd Ribom.

„Naopak zůstávají blokař Carmody, nahrávač Chancy a všichni z českých kluků včetně našich odchovanců,“ potvrdil Horák základ týmu, který by měly doplnit ještě některé další posily. „Na všechny posty jsou náhrady připraveny a já věřím, že to budou náhrady více než rovnocenné,“ doplnil první muž volejbalu na Odolce.

Extraligová sezona, v níž Aero narazí na dvanáct soupeřů včetně staronového středočeského rivala z Benátek nad Jizerou, začne 24. září. Odolka se v prvním kole představí v Praze proti Lvům, první domácí duel odehrají o pět dní později se Zlínem. Letce čeká v nadcházející sezoně i účast v evropském poháru CEV Challenge Cupu, jehož los prohne na konci června v Lucembursku.

Semifinále národní kvalifikace UEFA Regions Cupu v Novém Strašecí.: Středočeský KFS (v modrém) – Karlovarský KFS 3:1.
OBRAZEM: Středočeši vydřeli ve Strašecí finále, ale pěkně se ostřilo