Domácí povede z lavičky po delší době opět manažer Pavel Šuba, který po minulé porážce na Slavii vystřídal u kormidla Michala Stříže. Pod jeho vedením tým v jedenácti kolech nasbíral pouze pět bodů. A nepůjde o jedinou proměnu, ta další bude k vidění přímo na palubovce. Domácí vyrukují na favorizovaného soupeře s notně obměněnou sestavou.

Po skončení fotbalového podzimu se k předposlednímu týmu futsalové ligy připojila nejen ovčárská dvojčata Petr Hyka, Milan Matějček, ale také Pavel Runt a Aleš Fiala. „Z těch čtyř se minimálně tři objeví v základní sestavě. Všichni v tréninku předvedli, že futsal hrát nezapomněli. Uvidíme, jak to bude vypadat,“ řekl Pavel Šuba.

Návrat bývalých opor v Mělníku kvitují o to více, že ze stále sestavy vypadli kvůli nemoci Brožek, Hakl, Neuman i Socher. Ze zraněných se podařilo dát dohromady Spala, alespoň jako náhradník by měl už být k dispozici Průcha a zapojí se i Polák. Toho v letošní sezoně limituje pracovní zaneprázdnění a začíná se mluvit o konci jeho mělnického angažmá.

Východočeši se po nezdaru v evropském poháru vrátili ve čtvrtek do ligové reality a na palubovce druhého Tanga poprvé v soutěži ztratili body. Remízu 3:3 hosté zachraňovali v posledních deseti minutách. Šlágr kola si samozřejmě nemohl nechat ujít ani Pavel Šuba: „Na Chrudimi bylo vidět, že jsou myšlenkami někde jinde, ale každý zápas je jiný. Chrudim nastoupila v hodně okleštěné sestavě, hrála do plných a staticky. Tango, které má propracovanou defenzívu, je trestalo. O výhru se Brňané připravili příliš ustrašeným výkonem při hostující power-play.“

Zápas prý mělnickému kouči určitým způsobem pomohl. „Nejdříve jsme chtěli na Chrudim hrát jinak. Otázkou ale je, jestli máme na způsob, jakým hrálo Tango, protože naše defenzíva není ideální. Musíme to ještě vymyslet,“ dodal Pavel Šuba. Zápas, který by domácí mohl nastartovat do následných zápasů s „hratelnějšími“ soupeři, se hraje v neratovické sportovní hale v neděli od 11 hodin.