Pod vedením Martiny Moravcové, Antonína Komárka, Ivany Šlehoferové, Renáty Procházkové a Venduly Kocourkové se uskutečnilo v Janově nad Nisou soustředění basketbalových minižákyň Kralup. Soustředění probíhalo formou kondiční přípravy venku, technické přípravyv kryté hale.

Cílem soustředění bylo: připravit družstva na sezonu 2007/2008 (mladší minižákyně krajský přebor, starší mnižákyně krajský přebor, mladší minižákyně kvalifikace o žákovskou ligu) a odstranit individuální nedostatky hráček.

Tréninky byly 5x denně včetně atletické přípravy (podle věku hráček), která se uskutečnila na venkovním sportovním hřišti (sprinty, vytrvalostní běhy, fyzické testy, vybíjená a další) a přípravy v tělocvičně (střelba - šestky, jumpy, poziční obrana, různé kombinační cvičení, driblink, cvičení na obratnost a na rychlost, technická průprava).

Děvčata taky v rámci rehabilitace navštívila přírodní koupaliště v Jablonci nad Nisou, kde byly vířivky, tobogány, pára a podobně. Děvčata trénovala společně také s družstvem starších dorostenek, kde získala hodně zkušeností a poznala tvrdší basketbal, ve kterém je mnohem těžší se prosadit.

V rámci fyzické přípravy kralupských basketbalových nadějí (mladších i starších minižaček) proběhl v posledním prázdninovém týdnu v kralupské badmintonové hale Týden s badmintonem, kde se děvčata se pod dohledem špičkových trenérů seznámila s badmintonem, zacvičila si aerobic a v odpoledních hodinách mohla spolu se svými trenéry využít i tenisovou halu.

Týdenní kondiční příprava na sezonu 2007/2008 byla završena turnajem dvouher. Všechny basketbalistky předvedly skvělé výkony. První tři místa obsadily: 1. Adéla Hurtíková, 2. Andrea Procházková, 3. Magda Šlehoferová.

V měsíci září se hráčky zúčastní také několika turnajů (například v Ostravě, v Hradci Králové a v Praze. Od října již začínají hrát mistrovská utkání. V sezoně 2007/2008 děvčata trénují každé úterý a čtvrtek od 14.30 do 15.30 hodin (ml. minižačky ročníku narození 1996 a mladší), a od 15.30 do 17 hodin (st. minižačky ročníku narození 1994 a 1995). V pátek od 14.30 do 15.30 hodin (st. minižačky). Nábor děvčat probíhá stále, a to je příležitost pro děvčata narozená v roce 1994 a mladší, aby se mohla přihlásit a basketbal zkusit.