Za úspěšné považují vystoupení svých týmů v závěrečném turnaji čtyř nejlepších z dlouhodobé části obou skupin juniorských lig v mělnickém klubu SK Olympik. Jeho týmy do 18 i 16 let vybojovaly v pražském Edenu medaile, i když ani v jednom případě ne ty nejcennější. „Final four musím hodnotit úspěšně, i když jsme skončili na druhém místě. Za poslední čtyři roky máme třetí stříbro," připomněl Pavel Šuba, manažer klubu a zároveň i trenér „osmnáctky", že v případě Olympiku nešlo o žádný ojedinělý úspěch.

Od smazání nálepky „věčně druhých" přitom Mělničtí byli letos opět nesmírně blízko. Poté, co v semifinále s Chrudimí přežili v penaltovém rozstřelu mečbol soupeře, prohráli ve finále, které v základní hrací době dospělo rovněž k plichtě, tentokrát bezbrankové, loterii pokutových kopů s brněnským Helasem. Jeho hrdinou se stal brankář Robert Dang, kterého nepřekonali hned tři mělničtí hráči na čele s reprezentanty do 19 let Hrdým a Weinerem. „Linie mezi prvním a druhým místem je hodně tenká. Je to úspěch i tak. Na penalty to sice nevyšlo, ale nejde o život," vstřebal Pavel Šuba poměrně záhy zklamání.

Za to rozhodně nepovažuje ani bronz „šestnáctky", byť ta byla ve své skupině dlouhou dobu suverénní. „S tou velkou absencí, kdy nám chybělo pět hráčů, jde také o úspěch," podotkl Pavel Šuba. Trenér týmu Jakub Němec jeho slova potvrdil a rozvedl: „Na posledním turnaji jsme měli trochu smůlu, protože jsme se vždy scházeli dobře, ale na poslední se nám to nepovedlo. Skončili jsme tedy na druhém místě a šli jsme na silnou Chrudim, se kterou jsme v semifinále sehráli předčasné finále. Zápas byl dobrý, ale třicet vteřin před koncem jsme dostali gól, na který jsme nestihli zareagovat. Na zápas o třetí místo (proti Helasu) jsme byli připravení a nenechali jsme si bronz utéct. Škoda, že jsme nehráli ve finále, ale i tak jsem spokojený."

I když v loňském roce na final four mělnický klub chyběl, patří v juniorské kategorii k jeho vůbec nejčastějším účastníkům a na rozdíl od zbylých tří klubů pro něj nebyla letošní finalová účast v obou kategoriích ničím novým – samozřejmě k spokojenosti Pavla Šuby: „Jsem rád, že jsme neustále mezi posledními čtyřmi týmy. Je důležité, že kluci futsal hrají. Daří se nám držet členskou základu. Obzvlášť, když jsme tak malé město a kluci z U18 hrají fotbalovou I. A třídu nebo krajský přebor. Těší mě, že kluky futsal baví."

close Junioři Olympiku na final four 2014, SH Praha Eden zoom_in