Domácí sestava se nerodila lehce, kromě zraněného tvůrce hry Vymětalíka onemocněli také další útočníci, a tak se musel univerzální Tomáš Koláček v letošní sezoně poprvé přesunout do útoku.

Hosté dorazili také zřetelně nekompletní, ale obě jejich hlavní opory úspěšné v kanadském bodování celé soutěže kapitán Štěrba a gruzínský útočník Jalaghonia nastoupily. Ani to ale Slánské neuchránilo od výrazné porážky.

Od úvodního hvizdu byli u míče častěji domácí, ale kombinace nesehraných dvojic zpočátku vázly. I přesto se ve druhé minutě trefil přízemní střelou Jaroslav Pavlíček a poslal domácí do vedení.

Několik dalších příležitostí AFC nedotáhl do konce, hosté se v této fázi pokoušeli hlavně o střelbu z dálky. V 15. minutě si Janouškovec na polovině hřiště prostrčil míč mezi nohama obránce a i přes zákrok brankáře protlačil levačkou míč do sítě.

Protože se Kralupští i nadále tlačili do útoku, byl přinucen začít svoje úspěšné představení Pelc. Vychytal mimo jiné i dva sólové nájezdy a udržel poločasový náskok pro AFC.

V úvodu druhé půle se obraz hry nijak nezměnil. Ve 26. minutě si výborně naběhl za obranu po pravé straně Tomáš Koláček a prvním dotekem uklidil do sítě křížnou přihrávku – 3:0. Ve 29. minutě překvapil Moravec stahovačkou bránícího hráče Unionu a poté střelou bodlem na bližší tyč i brankáře.

V té době už bylo o vítězi rozhodnuto a útočící domácí dávali větší a větší prostor k vyniknutí Pelcovi. Jeho bezchybný výkon přiváděl útočníky soupeře k zoufalství, jediná střela, se kterou si neporadil, skončila na břevně, odkud se odrazila před branku.

Ve 34. minutě po špatně zahraném rohu Unionu unikla dvojice Pavlíček – Mára, který zvýšil na 5:0. Ve 37. minutě po ťukesu v okolí brankoviště přidal svůj druhý gól v utkání Janouškovec. Poslední branku AFC vsítil v 39. minutě pomocí tyče Libor Koláček.

V poslední minutě Kralupští namísto doražení unaveného soupeře z několika přečíslení při útoku propadli, trojice Slánských využila přečíslení a 28 vteřin před koncem sebrala Pelcovi čisté konto.

Vítězství udrželo AFC v těsném závěsu za vedoucím Kladnem na druhém místě s pětibodovým náskokem na své pronásledovatel. V neděli Kralupské čeká opět doma neustále se lepšící nováček z Dobřichovic.

AFC Kralupy – Union Slaný 7:1 (2:0)
Janouškovec 2, Mára, Moravec, J. Pavlíček, L. Koláček, T. Koláček. AFC Kralupy: Pelc – Mára, A. Moravec, Janouškovec, Karas – J. Pavlíček, L. Koláček, T. Koláček.