„Soupeř podal velmi dobrý výkon, měl jsem pocit, že jsme si od druhého setu přestali věřit,“ řekl po utkání kapitán Aera Marek Šulc s tím, že za kratší konec jeho tým tahal především na servisu a přijmu.

Přitom úvodní set získali domácí, kteří se před koncovkou dostali do dvoubodového vedení a zkušeně jej drželi. I druhý set začal vyrovnaně a ve vedení se oba týmy často vystřídaly. Domácí šli znovu do trháku o dva body 22:20. Následný útok se jim ale nepodařilo složit a Lvi pak čtyřmi body otáčeli na 1:1.

1. Futsal liga, 6. kolo: SK Olympik Mělník - Sparta Praha (4:4), hráno 21. října 2022.
Olympik přivezl z neoblíbené haly bod. Spíš ztráta, hodnotil trenér Němec

Do třetího setu měli domácí lepší vstup a vedli v jednu chvíli už i o čtyři body, ale Praha během malé chvíle stáhla a znovu začal boj o každý vyhraný bod a rozehru. Do koncovky šli hosté s tříbodovým vedení, které dokázali i přes bojovnost a touhu soupeře dohrát k vedení 2:1 na sety.

Čtvrté dějství už bylo zaslouženě v režii koncentrovaně hrajících Pražanů, kteří od začátku dokázali odskočit a drželi domácí bodově od sebe. I když se hostům nedařilo v útočné fázi, hráli bez chyb a účelně.

„Praha hrála dobře, je škoda, že jsme neudrželi koncentraci a trpělivost v koncovkách setů. Poslední set už jsme Praze nekladli žádný odpor a ta si šla si za vítězstvím,“ shrnul zápas trenér poražených Marcin Kryś.

Podle jeho protějšku se hlavně od prvního do třetího setu hrál vyrovnaný a těsný zápas, klíčový pak byl nejspíš obrat v závěru druhého. „Dostali jsme zase naší sílu zpět, a příchod Kollátora velmi pomohl. Pak už jsme hráli lépe až do konce zápasu,“ uvedl Juan Manuel Barrial.

Aero O. Voda - Lvi Praha 1:3 (22, -22, -21, -17)

Nejvíce bodů: Hladík 28, Svoboda 14, Šulc 13 – Schouten 22, Vodička 12, McCarthy 12. Esa: 7:9. Bloky: 5:11. Chyby: 31:19. Diváci: 676.

O. Voda: Svoboda, Carmody, Hladík, Šulc, Feraro, Chancy, libero Ježek a Hadrava.

Lvi Praha: Vodička, McCarthy, Schouten, Kriško, Todua, Janouch, libera Moník a Tláskal (Smith, Pliasetskyi, Kollátor, Tibitanzl).