Vítěz tří turnajů ATP ve dvouhře a dalších deseti ve čtyřhře, ve které slavil i bronz na olympiádě v Atlantě. Vizitka Davida Prinosila budila v mělnickém táboře právem respekt. Ani kvality dnes sedmačtyřicetiletého rodáka z Olomouce, který v době své největší slávy reprezentoval Německo, ale nakonec hostům k odvrácení porážky nestačily. Mělničtí vyhráli 6:3.

„Do prvního kola jsme dostali nejsilnějšího možného soupeře. Naši hráči se však dokázali dobře připravit a po velkém boji, kdy se zápas neustále přeléval na stranu jednoho, či druhého týmu, jsme se nakonec radovali z vítězství,“ vrátil se trenér Mělníka Jan Šátral k utkání.

Jeho výsledek byl pro domácí stěžejní. Soutěže se totiž vhledem ke koronavirové pauze hrají ve zkrácených modelech a tedy vyřazovacím způsobem. V sobotu 20. června tak Mělničtí nastoupí na kurtech TK Roja Příbram už k semifinále. „Cílem našeho týmu je opět postoupit do druhé ligy, k čemuž letos v uvozovkách stačí vyhrát tři zápasy. Teď je potřeba nachystat se na zápas v Příbrami, který rovněž nebude jednoduchý,“ dodal Jan Šátral.

Právě Prinosil ve svém prvním vystoupení na soutoku hladkou výhrou nad Martinem Kotýkem snížil na 2:1. Ve druhém startu se ale musel po boku Lukáše Doubka sklonit ve dvou setech domácí dvojici Filip Michl - Lukáš Michl. Za průběžného stavu 3:3 šlo jeden ze zlomových okamžiků. Mělnickou záležitostí se stala i souběžná hraná druhá čtyřhra. Vítězství, jehož základ položili oba sourozenci v úvodních dvouhrách, bylo na světě.

Podle trenéra Šátrala podali bratři standardně kvalitní výkony a své si odvedli i mladí hráči Jaroslav Koudelka a Valerie Šulcová, byť ve dvouhrách byli soupeři nad jejich síly. „Takové zápasy mohou jednoznačně pomoci v jejich tenisovém růstu,“ uvedl Šátral a vyzdvihl deblové dvojice, které se za vyrovnaného stavu popasovaly s těžkým úkolem. „Oba páry předvedly kvalitní tenis, na který se opravdu dalo koukat,“ ocenil Šátral.