„Domácí nás sice porazili poprvé, ovšem neporazili A-tým, ale juniory. Celkově asi byli o ty dva góly lepší, ale naši kluci si dokázali si, že mohou hrát se špičkou druhé ligy dobrý zápas," hodnotil duel manažer poražených Pavel Šuba. Narážel přitom na značně okleštěnou sestavu, v níž obvyklé, ať už zraněné či vykartované opory muselo zastoupit hned šest hráčů z juniorky. A i když se hosté od začátku zaměřili především na obranu, tak v utkání rozhodně nebyli zcela bez šancí.

Ale byli to domácí, kteří dokázali dvěma góly v krátkém sledu jít do vedení. Jenže po chybách hostům nabídli vyrovnání. Nerozhodný stav ale do pauzy nevydržel. „Po nadějném útoku jsme chvilku před přestávkou dostali z brejku třetí gól," popsal Pavel Šuba jeden z klíčových momentů.

Také druhý poločas zahájila lépe Slavia TU a Bernát zvýšil na 4:2. Jenže potom u Libereckých opadla koncentrace a na výkonu se projevila určitá rozhádanost vůči všemu. Hosté se nesmířili s vedením domácích a sedm minut před koncem začali hrát power-play. Jenže ne moc dobře. Dlouho kombinovali, většinou na své polovině hřiště a Liberec je navíc do koncovky nepustil. Měli jednu šanci a jednou na čáře zastoupil brankáře obránce. Domácí naopak mohli náskok navýšit, ale nastřelili pouze břevno.

„Liberec produkuje výbornou hru na hroťáka, má věkově ideálně složené mužstvo, které spolu hraje už dlouho. I tak jsme odehráli kvalitní zápas, s kvalitní obranou. Ve druhé půli jsme byli i odvážnější a lepší. Škoda gólovek Němce a Lamače a statické a neplodné power-play, na které bylo vidět, že spolu kluci takto hrají poprvé," dodal Pavel Šuba, který věří, že boj o první místo není zdaleka ztracený. „V soutěži je šest sedm vyrovnaných mužstev, takže se to mezi sebou bude mlít až do konce."

„Výhra je sice dobrá, ale myslím si, že tato naše sestava má na víc, aby produkovala ještě lepší futsal," uvedl trenér domácích Lukáš Dubový.

Slavia Liberec – Olympik Mělník 4:2 (3:2)
Branky: Kraus, Suchomel, Krasnický, Bernát – Šimandl, Trnka. Liberec: Vykoukal – Bláha, Kraus, Kovařík, Suchomel – Krasnický, Žoček, Krejčík, Bernát (Makovíny, Prášil). Mělník: Vágner (Machulka) – Němec, Šimandl, Volf, Novotný – Trnka, Hrdý, Dokoupil, Lamač, Buzek.