Zatímco rezerva Olympiku si proti Tenisákům z Benešova udržela stoprocentní domácí bilanci v sezoně, Kralupští našli v nováčkovi soutěže MBV Mladá Boleslav vůbec prvního letošního přemožitele a jejich náskok na čele na druhý Mělník tak zeštíhlil na dva body.

V řadách ambiciózního a zároveň velmi zkušeného boleslavském týmu se představili i bývalí futsaloví reprezentanti Sopko a Kamenický, ten sice zaskočil pouze v brance, i tak ale mohl prokázat své herní kvality.

Hosté po těsně prohraném prvním poločase a přestřelce v úvodu druhého sáhli za stavu 6:3 k power–play a čtyřgólovou šňůrou zápas otočili.

Domácí jim ale svými chybami dost pomohli. Především vyrovnávající gól poté, co brankáři Pelcovi prošla pod podrážkou do sítě malá domů, byl hodně laciný.

V závěru už byli hosté na koni a Sopko je po uvolnění v brankovišti poslal v utkání poprvé a nadobro do vedení. Domácí určitě nebyli z pohledu celého utkání horším týmem, ale srazily je zbytečné vlastní chyby.

To v utkání Olympiku bylo o bodech rozhodnuto podstatně dřív. Domácí vedli nad Benešovem v průběhu druhého poločasu už 6:0. Poté se ke slovu dostali i hosté. Až do závěrečného hvizdu se góly střídaly na obou stranách a skóre narostlo na 10:5.

Kralupské futsalisty čeká v neděli velmi těžký boj na půdě favorita soutěže, rezervy SAT-ANu Kladno, Mělničtí v pátek nastoupí ve Slaném proti proti Fobozu.

AFC Kralupy – MBV Mladá Boleslav 6:7 (2:1). Branky: 12. a 21. T. Koláček, 20. a 24. Vymětalík, 21. J. Pavlíček, 28. L. Koláček.AFC Kralupy: Pelc – T. Koláček, Janouškovec, Mára, Karas – J. Pavlíček, Vymětalík, L. Koláček, L. Moravec.

Olympik MělníkB – Tenisáci Benešov 10:5 (5:0). Branky: 4., 13. a 27. Kettner, 5. a 8. Prejsa, 36. a 40. Vála, 15. Dzimko, 25. Weiner, 38. Šuba ml. – 29. a 40. Jíša, 26. Božovský, 27. Hocek, 38. Žižka. Rozhodčí: M. Černý, Čikara. ŽK: Prejsa (M.). Diváci: 45.Olympik B: Jenč (21. Procházka) – Vála, Prejsa, Kettner, Dzimko – Tichý ml., Volf, Slezák, Weiner (Šuba ml.).

(lk, mb)