Český tým odehrál výborných a vyrovnaných prvních deset minut zápasu, ale pak inkasoval lacinou branku po rozehraném autu. „Rozhodly naše individuální chyby v prvním poločase,“ litoval český trenér Marek Kopecký. Prvních deset minut se mu líbilo, ale nejvíce ho mrzely taktické chyby. „Vše jsme si ještě odpoledne ukazovali na videu a první čtyři góly padly po individuálních chybách, čímž jsme soupeře posadili na koně.“

Český tým se však nevzdal a proti silnému soupeři bojoval až do konce. Za stavu 0:6 se gólově prosadil Jan Křemen. „Znovu jsme neproměnili dost šancí. Bojíme se dát gól. Situace se lekneme. Někteří mladí kluci jsou vyjukaní,“ věděl Kopecký a navázal: „Máme v kádru hráče, kteří začali s futsalem teprve v létě a trénují jednou nebo dvakrát týdně, což je proti takovému soupeři náročné.“

Výsledek podle Kopeckého zápasu odpovídá: „Více mě mrzí, že jsme dostali góly po chybách, na které jsem upozorňoval.“

Odveta se hraje ve středu od 19.30 hodin v Mladé Boleslavi. Zápas komentuje Adam Procházka a vy ho můžete sledovat živě na LivesportTV.cz!

Česká republika – Rusko 1:6 (0:2)
Branky: 38. Křemen (Šarközy) – 10. Sokolov (Povarov), 18. Anisimov, 21. Mugutdinov (Sanosijan), 22. Sanosijan (Mugutdinov), 32. Ponkratov, 36. Sanosijan.
Česká republika: Ordelt (Hůla) – Křemen, Šarközy, Baran, Sedláček, Hájek, Kasal, Zdržálek, Klíma, Gajdoš, Lidmila, Mikyska, Novák. Trenér Marek Kopecký.
Rusko: Balašov (Kosiromin) – Opper, Ponkratov, Pirogov, Denisov, Anisimov, Mugutdinov, Sanosijan, Sokolov, Barskov, Pilipenko, Povarov, Ananbaru.