„Byli jsme blíž výhře než včera. Zlepšili jsme servis a dostávali Kladno pod tlak. Bohužel nás přibrzdilo zranění univerzála Knighta. I tak jsme ale dokázali favoritovi zatápět," řekl kouč hostů Jiří Vojík a litoval koncovky posledního setu.

„Věřím, že už v neděli doma budeme ještě silnější a do Kladna se vrátíme," dodal.

Na Odolce bylo od začátku vidět, že si po středečním utkání na soka věří a také v úvodní sadě vedla 8:6. Pak ale konečně přišlo to, na co chtělo Kladno v sérii sázet. Hietanenův koncert na servisu škodil přihrávce soupeře na tolik, že rázem měl manko šesti bodů.

Velkým rozdílem vyhraný set nehodil Kladno do pohody a stalo se to, co přijít muselo. Po všech stránkách lepší hosté konečně dovedli do vítězného konce dobře rozehraný set, byť je v závěru vystrašila dvě esa Hietanena na 18:22.

Až v třetím setu tahali domácí od začátku za delší konec, přičemž si udržovali dostatečný odstup. Nejvyrovnanější byl čtvrtý. V jeho závěru Kladno odskočilo na 24:21. Bojovníky z Odolky však zlomilo až šestým mečbolem v podobě Křesťanova bloku.

V šatně vítězů byste pohodu po výhře 3:1 marně hledali. Převládaly spíš rozpaky, poněvadž trenéři si nebrali servítky.

Nelíbila se jim nedisciplinovanost. „Celou sezonu těžíme z toho, že do detailu dodržujeme taktické pokyny. Dnes jsme si řekli pět bodů a nedodrželi jsme ani jeden," zlobil se asistent Petr Klár s tím, že dva sety, které vyhráli výrazněji, odehráli takticky dobře.

Kladno zvítězilo, i když vyrobilo o deset chyb víc než protivník. V zápasech základní části jich spáchalo většinou o polovinu méně než soupeř. „Podstatné je, že vedeme 2:0. Je to sport. Hraje se na vítězství, ne na krásu." uzavřel Klár.

Další utkání se hrají v neděli a pondělí na Odolce.

Kladno - Odolena Voda 3:1.
Sety: 15, -19, 19, 25. Čas: 113 minut. Diváci: 500.
Kladno: van Haarlem, Trojan (7), Zajíček (14), Křesťan (16), Hýský (15), Hietanen (18), libero Sparidans. Střídali: Dillien, Lenc.