Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...

Rakovničtí Kings kralovali i bez střídajících

Kralupy nad Vltavou - V 17. kole krajského přeboru hostili futsalisté AFC tým Kings Rakovník, hrající o záchranu. Hosté přicestovali jen v pěti, bez možnosti střídání.

16.2.2010

Ilustrační foto.Foto: DENÍK/Michal Bílek

Před utkáním se tak mohlo zdát, že se početná lavička domácích prosadí. Opak byl pravdou, techničtí rakovničtí futsalisté vhodně zvolenou taktikou s vysunutým brankářem drželi po většinu zápasu míč pod kontrolou, a tím šetřili kondici.

V prvním poločase dvakrát vyrovnal vedení soupeře výborně hrající Mára, i když Kings měli většinu času převahu a nastřelili ještě dvakrát tyč. Po přestávce sice začaly ubývat soupeři síly, ale přesto se po komplikovaných a často chybných rozehrávkách hráčů AFC dostával lacino do gólových příležitostí a také je od 29. minuty začal na rozdíl od domácích útočníků využívat.

Ve 36. minutě tak Rakovník vedl už 2:5. Teprve od tohoto okamžiku se domácím začalo kombinačně dařit a za dvě minuty bylo po brankách V. Pavlíčka a opět Máry zaděláno na drama v koncovce.

Na zvýšení Králů střelou přes celé hřiště do prázdné brány rychle odpověděl v čase 38:45 J. Pavlíček. Za stavu 5:6 jedenáct vteřin do konce utkání si vzali hráči AFC oddychový čas na sehrání secvičeného signálu, ale nejlepší hráč hostí Kešner vystihl další nepřesnou přihrávku z rohového kopu a dovezl míč přes celé hřiště do opuštěné branky.

Za předvedený výkon zaslouží vedle Máry pochvalu pouze Pelc, ostatním kralupským hráčům zápas nevyšel a také týmová bojovnost byla velmi nízká. Navíc si AFC za celý zápas neporadil se spolehlivě rozehrávajícím brankářem Kings.

Soupeř byl rozhodně hratelný, vždyť jediná branka hostí padla z vypracované akce, ostatní góly způsobily vlastní chyby Kralupských. Zbytečnou ztrátu bodů se AFC pokusí napravit v pátek při utkání s Rohožníkem Praha.

AFC Kralupy – Kings Rakovník 5:7 (2:2)
Sestava a branky AFC:
Pelc – Mára (3), Urban, Janouškovec, Karas, A. Moravec – J. Pavlíček (1), V. Pavlíček (1), L. Koláček, T. Koláček. (am)

16.2.2010 VSTUP DO DISKUSE

Ve středu v Deníku: prvňáčci ze ZŠ Řepín, ZŠ Pšovka a ZŠ Kly

KSM: Sršni Kutná Hora - TJ Božetice 9:2.

Zápas v Kralupech ukončilo ošklivé zranění. Obránce Božetic řízla brusle do krku

Cena povinného ručení plíživě stoupá. Pojišťovny na něm tratí

Povinné ručení by mělo podražit. Důvod je prostý, už delší dobu nevydělává a pojišťovny na něm navíc tratí. Kdo zdražení pocítí nejvíce a kdy k němu vlastně dojde, vysvětluje Zbyněk Kuběj, analytik neživotního pojištění Partners.