„Ke změnám určitě dojde, kdo bude a nebude, ale ještě není rozhodnuté. Bude to výsledkem pohovorů a jednání v nadcházejících dnech,“ reagoval kormidelník Odolky Martin Kop zhruba měsíc po vyřazení s Českými Budějovicemi na dotaz, zda už mají v klubu jasno, se kterými hráči po čtvrtfinálovém nezdaru (ne)počítají.

„Co mohu potvrdit, Matyáš Démar zůstane na nahrávce, to už je domluvené (v týmu působí i jeho mladší bratr Lukas - pozn. autora). A naopak se nepočítá s cizinci, ti už i odjeli,“ nastínil Kop, který od 22. března s týmem pokračuje v přípravě.

Zahraničními hráči měl konkrétně na mysli lotyšského smečaře Tomse Vanagse a jeho kanadského kolegu na bloku Warrena Taylora. „Cizinci by měli být na hřišti více vidět. Vanags měl být ve třiatřiceti nejzkušenějším smečařem. Ne, že by měl špatnou sezonu, ale roli tahouna mužstva příliš nepotvrzoval,“ objasnil Kop a nevyloučil angažování nových zahraničních akvizic.

S aktuálně dvanáctičlenným kádrem se až do druhé poloviny dubna plánuje scházet v hale pětkrát týdně k tréninkům zaměřeným na atletickou přípravu i pilování herních činností. „Pojedeme takto do 25. dubna, kdy mám reprezentační sraz. Hráči pak dostanou individuální plány na posilování a snad už i podmínky dovolí, aby mohli hrát a trénovat venku,“ uvedl asistent reprezentačního trenéra.

Na hřišti chyběl vůdce

V rozhovoru pro klubový web se ještě vrátil k uplynulé sezoně, v níž s týmem nesplnil cíl skončit v první šestce a do čtvrtfinále se nakonec kvalifikoval až po kontumaci rozhodujícího utkání předkola proti Beskydům.

Opakovaně v této souvislosti zmínil nevyrovnanost výkonů. Na ty ostatně poukazovaly i některé výsledky v sezoně poznamenané pochopitelně i pandemií. Zatímco doma Aero dokázalo přehrát třeba Liberec 3:0, venku ztratilo body s předposlední Příbramí i s posledním Zlínem.

„Síla týmu a jeho herní projev se ukazuje v krizových situacích, koncovkách setů a pod tlakem. K tomu potřebujete v týmu psychicky odolné hráče, kteří dokážou nastartovat celý tým. V tom se musíme zlepšit. Právě v krizových situacích nám celou sezonu chyběl vůdce týmu,“ poznamenal Martin Kop.

„Družstvo bylo složeno tak, aby mohlo hrát o první šestku. Potom už se dostáváme k hodnocení jednotlivců v sezoně a tam byli i hráči, od kterých jsem čekal lepší výkony," přiznal.