V místě, kde před časem pomáhal se záchranou nejvyšší soutěže, mu byl soupeřem mimo jiné i syn Matyáš. Kapitán Aera byl po bitvě, která vyvrcholila až dramatickou zkrácenou hrou (hosté nevyužili mečbol), o bod spokojenější.

„Dnes vydřené vítězství, hrajeme nahoru dolů, musíme stabilizovat náš výkon, abychom neměli takové výkyvy. Vynikající výkon našeho univerzála Hladíka, dnes vítězíme díky němu a fanouškům,“ připisoval kapitán Matyáš Démar výhru autorovi 27 bodů.

Domácí si tak podruhé během pěti dnů užili bouřlivou děkovačku se svými fanoušky. Hosté po cenných výhrách nad Libercem a mistrovským Karlovarskem poprvé ubrali. Trenér Aera Martin Kop si výsledku považoval. „Jsme hrozně rádi za dva body a vítězství nad silnou Příbramí. Obrovsky si cením obratu z 1:2, na druhou stranu nám tento zápas ukázal nedostatky, na kterých budeme muset tvrdě pracovat. Gratulace k výkonu Příbrami, hrála na Vodolce fakt skvělé utkání, my jsme vyhráli se štěstím.“

Příbram mohla klidně vyhrát ve třech setech, ale v úvodním dějství ztratila dobře rozehranou sadu. „Vedli jsme 16:12 a od tohoto stavu jsme byli totálně nekoncentrovaní,“ popisoval kouč Démar jeden z hlavních důvodů porážky Kocourů. Sám ale přiznal, že bod bere.

Uniqa extraliga, 4. kolo: Aero Odolena Voda - Lvi Praha 3:1
Děkovačka ve stoje. Aero přetlačilo Lvy a slaví první extraligovou výhru

Jeho svěřenci se pak výrazně zlepšili v útoku a další dvě sady ovládli rozdílem třídy. Ve třetím setu dovolili domácím uhrát pouze 14 bodů. V tu chvíli se zdálo, že si dojdou pro další tříbodové vítězství. Po změně stran jim ale odešel příjem a utkání se začalo komplikovat. „Ve čtvrtím setu šel Odolena vodě servis a nebyli jsme schopni vrátit míč,“ konstatoval Démar.

O vítězi tak musela rozhodnout až zkrácená sada, ve které měli od začátku navrch domácí. Příbramští srovnali poprvé až za stavu po dvanácti a o tři výměny později měli dokonce mečbol. „Mohli jsme ukončit zápas, ale míč jsme poslali do autu. Tím jsme zřejmě urazili paní štěstěnu,“ přemítal trenér Kocourů.

A co říkal na to, že ze hřiště odešel jako vítěz syn Matyáš? „Vyhrál 3:2. Podáním a pozitivním přístupem podržel domácí,“ řekl na adresu potomka Démar starší. Už v sobotu čeká jeho svěřence domácí duel s českobudějovickým Jihostrojem. Odolka hostuje ve Zlíně.

Odolena Voda – Příbram 3:2 (23, -20, -14, 20, 16)

Nejvíce bodů: Hladík 27, Horák 12, Shchadilov 12 – Johansen 31, Madaloz 16, Böhm 11. Útoky: 50:57. Esa: 7:5. Bloky: 16:16. Chyby: 31:29.

Fotbalové hřiště v Dřínově připomíná po řádění divočáků spíše oranici.
Fotbalisté Dřínova doma dohráli! Nezvaní hosté po sobě zanechali spoušť