„Budeme se snažit dojet na co nejlepší pozici. Je to krásná trať, kterou mám rád. Vždy se mi tu dařilo a cítil jsem se tu dobře. Byl bych rád, kdybych dokázal vybojovat pódium,“ říká Pekař před začátkem víkendu.

K závěrečnému podniku sezony může mělnický závodník přistoupit poklidněji než k těm předchozím. Tentokrát už totiž nebude muset myslet na postavení v šampionátu. Středoevropský seriál, ke kterému směřovala Pekařova hlavní pozornost, totiž vyvrcholil již minulý měsíc v nizozemském Zandvoortu. Český jezdec zde dosáhl na třetí místo, čímž navázal na stříbro z roku 2021 a bronz ze sezony 2022. V Barceloně už bude bodovat pouze do evropské klasifikace. Ta pro něj byla letos pouze vedlejším programem a nenastoupil tak do všech jejich podniků. Přesto je celkově šestý.

Carpek Service během závodů Clio Cup Series v Zandvoortu
Sladká tečka. Pekař zakončil vítězně středoevropskou sezonu Clio Cup Series

Že se poslední víkend sezony ponese spíše v uvolněnějším duchu, naznačuje i přístup stáje Carpek Service: „Bereme s sebou pouze obytný vůz a vlek s našim závodním autem. Jedeme pouze ve čtyřech lidech a nevezeme ani všechno vybavení. Jsme ale domluvení s jedním francouzským týmem a v případě potřeby si od něj budeme moci věci vypůjčit,“ prozrazuje Pekař.

Okruh Circuit de Barcelona-Catalunya je součástí mimo jiné i kalendáře F1. Zde tato trať každoročně hostí Velkou cenu Španělska a je známá tím, že nenabízí příliš mnoho příležitostí k předjíždění. Během nadcházejícího víkendu ale Pekař nudné závody rozhodně neočekává.

„Je tu spousta míst, kde se dá udělat chyba. Například v šikaně před cílem můžete špatně přejet přes obrubník, což povede k pomalému výjezdu a snadno ztratíte pozici. Předjíždět se dá také na cílové rovince a najdeme tu i další místa,“ myslí si.

Tomáš Pekař v předposledním podniku ESET Cupu na Slovakia Ringu definitivně zajistil titul šampiona v hodnocení vozů páté generace.
Další dvě vítězství a titul v kapse. Pekař odjel ze Slovenska jako šampion

V Barceloně bude Pekař startovat potřetí v životě. Poprvé zde nastoupil v roce 2013 při závodech seriálu Eurocup Clio v barvách slovinské stáje Lema. Další start přišel loni, tentokrát již v Clio Cup Series. V obou víkendových závodech bavil český jezdec fanoušky stíhací jízdou. Zatímco v úvodním klání dojel po startu ze 16. pozice jako osmý, ve druhém závodě postupně vystoupal ze 13. pozice na sedmou. V závěru mu ale téměř přestalo jet auto kvůli problémům s chladičem a to mělo za následek propad na 16. místo.

Součástí letošních závodů bude v Barceloně hned čtyřicet vozů. Kromě účastníků evropského šampionátu totiž nastoupí také španělská a francouzská klasifikace.

Na programu budou tradičně dva závody. První odstartuje v sobotu ve 14:40 hodin a druhý přijde na řadu v neděli od 14:25.