Český profesionální boxer Rudolf Kraj se téměř po šesti měsících vrací do ringu. Třicetiletý stříbrný medailista z olympiády v Sydney se v červenci podrobil operaci levého lokte, ale momentálně se už naplno připravuje na obhajobu titulu interkontinentálního mistra těžké váhy organizace WBC. Soupeřem v profesionálním ringu neporaženého Kraje bude 4. prosince v rakouském Söldenu Argentinec Orlando Antonio Farias.

Zatímco Kraj má na kontě 12 výher, Farias čtyři z 19 duelů prohrál. Tři porážky si přitom připsal v posledních pěti zápasech. „Viděl jsem jeden jeho zápas na videu, ale byl dva roky starý, takže mi toho moc neřekl a nedá se podle něj moc usuzovat. Každopádně je to soupeř k poražení a měl bych vyhrát,“ řekl Kraj, který se na duel intenzivně připravuje už dva měsíce.

Operovaný loket jej sice momentálně nebolí, ale v přípravě se už ozval. „Musím si ho hlídat. Při jednom sparingu se to dost zhoršilo, ale nyní už je to dobré. Já mám ale pořád něco, kdyby to nebyl loket, tak by se ozvalo pravé rameno. Už jsem na to zvyklý. Dobré je, že jsem zatím nemusel za doktory, že potřebuju obstřiky či injekce proti bolesti,“ podotkl mělnický boxer.

Zatímco Kraj nastoupí k zápasu téměř po půl roce, Farias naposledy boxoval 14. listopadu. „A vyhrál před limitem. Dá se tak čekat, že bude dobře připravený. Já osobně jsem takhle rychle za sebou boxoval dvakrát a nedělalo mi to moc dobře. Každý to ale může snášet jinak,“ uvedl Kraj. Pro Fariase bude navíc zápas v Söldenu prvním vystoupením mimo Argentinu.