Zase musel pod kudlu. Mělnický boxer Rudolf Kraj se během šesti let už potřetí ocitl na operačním sále. Stříbrnému hrdinovi z olympiády v Sydney 2000 ve středu v Motole lékaři vyčistili vazy v levém lokti. Profíka čeká měsíční klid.

Točila se mu hlava, trápila ho velká bolest, ale přesto po probuzení z narkózy stačil koukat po sestřičkách. „Některé jsou tu opravdu hezké, ale hlavně ochotné,“ tvrdil Kraj v pražském Motole po hodinové operaci levého lokte, kde měl vleklý zánět, a v němž mu zároveň doktor Milan Handl vyčistil vazy. Rudy Mlátička se po zákroku ocitl na normálním pokoji. „Žádný nadstandard jsem nežádal.“

Když jeho spolupacientům servírovali oběd, Kraj slintal. „Mám hrozný hlad, téměř čtyřiadvacet hodin jsem nejedl. Mohu jen pít,“ líčil své trable boxer, jehož personál i nemocní hned poznali.

Kraj musel na operaci už potřetí během šesti let. Dvakrát marodil s pravým ramenem, nyní přišel na řadu levý loket. „Asi dávám při boxu velké bomby.“ Profesionální rohovník nemá s německou stájí Spotlight Boxing uzavřenou pojistku. „Mám kliku, že se o mě stará sponzor, který mi dává peníze, i když marodím.“

Bijec se po operaci těšil domů do Mělníka, kde na něj čekají manželka Eva, pětiletý Ruda a roční Terezka. „Alespoň si užiji rodiny a černošské muziky, kterou zbožnuji.