„Oslavy začaly po zápase a skončily až druhý den,“ pochlubil se prezident klubu Jakub Žák. A slavit bylo skutečně co. Kralupští ovládlifinalovou sérii středočeského přeboru v nejkratším možném termínu. Proti nim přitom stál druhý nejlepší celek dlouhodobé části.

„Rozhodla naše větší vůle po postupu,“ shrnul vítězství 3:0 na zápasy Jakub Žák, podle kterého položil tým okolo tahounů Gospodinova a Palatinuse základ k postupu už v domácím prostředí.

„Nikdo z nás nečekal, že série bude tak jednoznačná. Rozhodující byla naše dvě těsná vítězství v Kralupech, soupeř byl trochu nalomený a působil nervózně, což se na jeho výkonu podepsalo.“

V nakonec závěrečném sobotním střetnutí hosté vsadili především na kvalitní výkon v obraně. „Soupeři jsme znemožnili jakékoli útočné projevy. Věděli jsme, že domácí jsou v útoku silní. Připravili jsme se na to. A od začátku jsme postupně krůček po krůčku zvyšovali náskok,“ popsal Žák vítězství o šestnáct bodů, které udělalo parádní tečku za letošní úspěšnou sezonou.

A oslavy ještě skoro ani neutichly a v oddíle už pomalu spřádají plány na náročnější soutěž, která se v Kralupech naposledy hrála v sezoně 2005/2006 (tehdy ještě jako III. liga).

„Rádi bychom se ve druhé lize udrželi. Bude to náročnější po finanční stránce, ale i na hřišti. Budeme muset částečně obměnit mužstvo, takže jednáme o jeho posílení, abychom byli schopni v soutěži kvalitně působit,“ uzavřel Jakub Žák.

Mistři Středočeského kraje

Soupiska BK Kaučuk Kralupy: Michal Souček, Štěpán Řenč, Jakub Žák, Pavel Čermák, Luboš Truhlář, Tomáš Gospodinov, Ondřej Fíla, Mojmír Štursa, Ondřej Lipovský, Pavel Jurik, Michal Karhan, Jakub Rychtařík, Jiří Chlapec, Emil Palatinus, Michal Kazda, Martin Štroukal, Martin Krátký, Vladimír Janurek, Zdeněk Havlíček. Trenér Josef Motl.