Oba týmy spolu končily před necelými dvěma týdny i základní část. Vítězství tehdy hostujícím Kralupankám zajistilo třetí místo a výhodu začínat vyřazovací boje proti šestému Benešovu na domácí palubovce.

„Máme jedinečnou příležitost zaváhání s Kralupy napravit, i když s nimi máme v posledních dvou sezonách velmi negativní bilanci,“ vzpomněl benešovský kouč Tomáš Vaněk sedm předešlých duelů, které měly vždy stejného vítěze – Kralupy.

„Jsem však přesvědčen, že play off je jiná soutěž a naše šance na postup jsou otevřené. Věřím, že se na vrchol sezony dobře připravíme a že nás přijdou podpořit i diváci,“ dodává jedním dechem.

Rovněž trenérka Kralup považuje šance obou soupeřů za rovnocenné. „I když jsme se umístily v základní části na třetím místě, soutěž byla vyrovnaná a mezi námi a ostatními byl rozdíl jediného vítězství. Všichni soupeři jsou na stejné úrovni, snad s výjimkou BA Sparta a VŠE Praha,“ vidí sérii Terezita Čermáková, která mimořádně příznivou bilanci s Benešovem nikterak nepřeceňuje.

„Výsledky byly vždy vyrovnané. My máme o trochu lepší dlouhé hráčky. Benešov je ale bojovný a zkušený tým a bude chtít postoupit stejně jako my. Pro nás hraje výhoda dvou zápasů v domácím prostředí,“ uvažuje.

Čtvrfinalová série se hraje se na dvě vítězná utkání, po sobotním duelu si soupeřky dají repete hned o den později v Benešově, případný třetí zápas je na programu ve středu 23. března opět v Kralupech.