„Je to určitě super pocit, protože si stále mohu dovolit jednou zaváhat,” říkala po sobotě dvaadvacetiletá reprezentantka. Loni pro Česko vyjela olympijské místo na singlu, který upřednostňuje, a v polovině nominačního zápolení figuruje v obou kategoriích na druhých příčkách.

Mezi ženami je ze hry na kánoi olympionička z Tokia Tereza Fišerová. Držitelka řady medailí z vrcholných akcí v sobotu nenastoupila do finále a v neděli závod vynechala. Šanci má ale na kajaku, kde byla dvakrát třetí a dělí se o druhou příčku s Gabrielou Satkovou. V této kategorii si zatím vede dvakrát druhá Antonie Galušková.

S Prskavcem držel krok jen Chaloupka

První den trápil závodníky ve Veltrusech nepříjemný vítr a kvůli tomu museli upravit taktiku. Kategorii kajakářů opanoval Ondřej Tunka. V singlu vládl Václav Chaloupka, Jiří Prskavec, který má jistou účast na olympiádě v kajaku, skončil druhý.

V neděli však zvítězil před Chaloupkou, a tak mají oba po dvou ze čtyř závodů na čele průběžného pořadí shodný počet bodů. „Odvážím si odsud dvojku a jedničku a mám z toho samozřejmě strašnou radost. Byly tam pro mě poměrně těžké kombinace, které jsem musel zvládnout jen na jedné straně, nemohl jsem si přehodit,“ líčil Prskavec.

V kajaku, v němž se o olympijskou místenku nebojuje, vyhrál druhý den Jakub Krejčí. Před rozhodujícím víkendem v pražské Troji vede Tomáš Zima. Pro zařazení do reprezentace se započítají tři ze čtyř výsledků.

V české nominaci na OH hraje roli i vzájemné pořadí českých slalomářů na loňském mistrovství světa a letošním ME, které proběhne v květnu v Tacenu. Z těchto akcí se budou hodnotit dva nejlepší výsledky a k nim se případné přičtou bonusové body.