Šátral, který byl v Egyptě nasazený jako čtyřka, se v semifinále a finále nezastavil ani před v žebříčku výše postavenými soupeři ze Španělska či Egypta. Za svůj první letošní a šestý turnajový titul celkově na tomto okruhu byl samozřejmě velmi rád.

„Turnaj byl silně obsazený a v semifinále a finále jsem musel porazit dva hráče okolo 250. místa na světě. Jsem rád, že se mi to povedlo právě takhle na začátku sezony a že jsem dokázal, že mezi tyhle hráče patřím," uvedl vítěz.

Navázal tak na úspěšné únorové vystoupení na třech turnajích na Srí Lance, kde na prvním došel až do finále, na druhém si brzké vyřazení vynahradil po boku Libora Salaby titulem ve čtyřhře a v závěrečném skončil svou pouť v semifinále.

V nejnovějším žebříčku ATP si tak čtyřiadvacetiletý mělnický rodák opět vylepší své dosud nejvyšší postavení na zhruba 330. místo. V Egyptě pak zůstane ještě dva týdny. A rozhodně si nebude užívat dovolené na pláži. V plánu má totiž další turnaje. „Jsme rádi za každý den volna, kdy si můžeme odpočinout po zápasech," potvrdil Jan Šátral, kterého nyní čeká ještě větší dřina než dosud.

Hned zkraje roku totiž splnil svůj cíl probojovat se na takzvané „challengery", do kterých by měl poprvé zasáhnout nejspíš v Turecku nebo ve Francii a s nimiž se podívá také po Česku – nejdříve na konci dubna do Ostravy. Pokud pak bude v náročném programu možnost, rád se podle svých slov opět zúčastní i mělnického vyvrcholení série Optim tour, pořádaného Janem Šátralem starším.